Reklama

Słynny kierunkowskaz do ZOO nie powróci na swoje miejsce

Charakterystyczny kierunkowskaz ze słoniami niosącymi napis ZOO nie będzie już stał przy ul. Spacerowej. I nie jest temu winna uchwała krajobrazowa.

Historyczny kierunkowskaz nie powróci już na swoje miejsce | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Charakterystyczny kierunkowskaz ze słoniami niosącymi napis ZOO nie będzie już stał przy ul. Spacerowej. I nie jest temu winna uchwała krajobrazowa.

Na brak kierunkowskazu, który od lat stał przy zjeździe z ul. Spacerowej w ulicę Karwieńską, uwagę zwrócili członkowie naszej grupy na FB. Słonie z literami ZOO dla części z nich to nie tylko zwykła reklama ogrodu zoologicznego ale sympatyczny symbol Oliwy i piękne wspomnienia z dzieciństwa.

Pierwszym „podejrzanym” w sprawie była gdańska uchwała krajobrazowa, która mocno ograniczyła formy zewnętrznej reklamy na terenie miasta.

–  Nie, nie zmiotła go uchwała krajobrazowa- ona nawet zalegalizowała napis (bo był historyczny), ale zmiotła go ekonomia – odpowiada Emilia Salach, zastępca dyrektora oliwskiego ZOO. – Dokładniej mieszkańcy pobliskich kamienic i wspólnota, która w mieniu mieszkańców żądała od ZOO zapłaty za dzierżawę powierzchni, na której stał znak.

Miasto sprzedało grunt mieszkańcom, a Ci mieli oczekiwać stałej zapłaty za znak stojący już na ich gruncie. A na to nie ma szans.

ZOO musi oszczędzać i głównie gwarantować odpowiedni byt zwierzętom i sfinansować ich obsługę. Nie mamy więc dodatkowych środków na taki cel jak stały najem powierzchni reklamowej. W związku z tym napis musiał zniknąć – wyjaśnia z żalem Emilia Salach.

ts

Ostatnia edycja: 20 września, 2022 o 13:56