Sport: Komplet na wyjeździe

Wszystkie mecze na wyjazdach i wszystkie zakończyły się pełnym sukcesem drużyn KS Olivia. Oliwianie zgarnęli pełną pulę i umocnili się na pozycjach liderów w swoich ligach.

Biało-czarni znakomicie radzą sobie w rozgrywkach juniorskich

Najbardziej spektakularne zwycięstwo odniósł zespół juniorów młodszych walczący o prawo gry w barażach o wejście do Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. W Kiełpinie doszło do meczu na szczycie lidera z wiceliderem rozgrywek. Po bardzo dobrym spotkaniu z obydwu stron lepsi okazali się goście  z Gdańska, którzy powtórzyli wynik z rundy jesiennej (2:0). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Dodatkowo zmotywowani gospodarze przez rekordową jak na realia piłki juniorskiej liczbę kibiców (mecz oglądało ok.200 kibiców), na początku bardzo ambitnie zaatakowali bramkę Olivi. Jednak świetnie przygotowana płyta boiska była sprzymierzeńcem gości, którzy z upływem czasu uzyskali znaczną przewagę. Jej efektem była pierwsza bramka zdobyta przez Dawida Raczkowskiego. Kolejne minuty pierwszej połowy stały pod znakiem przewagi oliwian i kilku zmarnowanych szans na podwyższenie wyniku.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Goście szukali swojej szansy na strzelenie kolejnych bramek, jednak tego dnia skuteczność nie należała do ich mocnych punktów oliwian. W 60 minucie jednak Olivia dopięła swego i strzeliła drugą bramkę, której autorem był Krystian Zieliński. W końcowych minutach inicjatywę znowu przejęli gospodarze, próbując zdobyć honorowe trafienie. Jednak wynik nie zmienił się i przewaga nad drugim w tabeli Murkamem Przodkowo została utrzymana. Wszystko wskazuje na to, że oliwianie powoli mogą zacząć przygotowywać się  do historycznych baraży.

Amator Kiełpino ? Olivia 0:2 (0:1)

Bramki: Dawid Raczkowski 20?, Krystian Zieliński 59?

Olivia: Zawadzki ? Grzymała, Tryba, Narloch, Wons ? Cejer (55. Szczuka), Grosz ? Belecki, Szczepański, Raczkowski ? Zieliński.

Bardzo ważne spotkanie rozgrywał również rocznik 1998. W Kartuzach ważyły się losy lidera.  Sytuacja była bliźniaczo podobna do tej z Kiełpina, jednak w tym przypadku, wygrany zbierał całą pulę. Po rundzie jesiennej pomiędzy rywalizującymi drużynami był tylko punkt różnicy na korzyść gdańszczan. Mecz miał swoją dramaturgię i losy spotkania ważyły się do końcowych minut. Cartusia długo prowadziła, jednak ostatecznie uległa liderowi z Oliwy. Bramki przesądzające o końcowym rozstrzygnięciu w drugiej połowie zdobyli Natan Nabożny oraz Kamil Górny. Udany debiut na ławce trenerskiej zanotował Kamil Kiełbus. Zwycięstwo umocniło oliwian na pozycji lidera, zwiększając różnicę punktową nad Cartusią do czterech oczek.

Cartusia Kartuzy – Olivia  1:2 (1:0)

Bramki: Natan Nabożny 39?, Kamil Górny 50?

Olivia: Żołnowski – Chlewiński(55. Darul), K.Holk, Strojek, Grzębowski – Nabożny, M.Holk, Czechowski, Dąbrowski(51. Piotrowski) – Kowalewski, Górny.

Zdecydowanie odmienny przebieg miały spotkania najmłodszych grup młodzieżowych Olivii. Rocznik 1999 udał się na mecz do outsidera rozgrywek i bez najmniejszych problemów rozgromił Orła Trąbki Wielkie. Zawodnicy trenera Dariusza Matejka, który również debiutuje w kadrze szkoleniowej klubu, strzelili dziewięć bramek, nie tracąc żadnej. Spotkanie przebiegło bez historii, natomiast rozmiary porażki gospodarzy mogły być znacznie wyższe.

Orzeł Trąbki Wielkie ? Olivia 0:9 (0:5)

Bramki:  Kamiński 4, Matejek 2, Boksan, Łachiński, Tur

Olivia: Stasiak ? Molenda, Zawadzka, Matejek, Galuhn ? Boksan, Wodziński, Narloch, Łachiński ? Tur, Kamiński oraz Wasiak, Malc.

Jednak, to co zrobił rocznik 2001 wymaga osobnego komentarza. W meczu z GKS Kowale najmłodsi piłkarze Olivii ustanowił nowy rekord zdobytych goli! Na boisku w Kolbudach (tam gospodarze rozgrywają swoje spotkania) padły aż 24. bramki, w tym tylko dwie strzelili zawodnicy z Kowal. To był nokaut miejscowych, a w roli niekwestionowanego fightera wystąpił Kamil Sikora trafiając do siatki rywala aż piętnastokrotnie! Oliwianie konsekwentnie przesuwają się w górę ligowej tabeli i mają niewielką stratę do trzeciej Jedynki Reda. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon dla ?najmłodszych?, którzy w sierpniu zagrają w silnie obsadzonym turnieju ?Euronadzieje 2011?.

GKS Kowale ? Olivia 2:22 (1:11)

Bramki: Sikora 15, Szymczewski 2, Jarzembiński 2, Ślusarski, Zajączkowski, Monkiewicz

Olivia: Dziedzic – Jarzembiński, Halman, Grzenkowicz – Ślusarski, Zajączkowski, Szymczewski – Sikora oraz Argulewicz, Krajewski, Bach, Monkiewicz, Kwiatkowski.

Olivian

NABÓR DO KLUBU

Klub Sportowy Olivia nie zapomina o najmłodszych adeptach piłki nożnej i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w treningach, międzynarodowych turniejach, meczach ligowych oraz obozach sportowych. Warto jak najszybciej zapisać się do klubu i rozpocząć fascynującą przygodę piłkarską. KS Olivia zajmuje się wyłącznie szkoleniem młodzieży i to z dużym powodzeniem. Pomimo młodego stażu ? klub notuje już pierwsze szkoleniowe sukcesy. Niewątpliwym sukcesem szkoleniowym kadry trenerskiej jest debiut dwóch wychowanków oliwskiego klubu w rezerwach Lechii Gdańsk, grającej na co dzień   w trzecioligowych rozgrywkach. Damian Kugiel swoją przygodę z futbolem rozpoczął  w ?murach? Szkoły Podstawowej nr 79, natomiast Paweł Czychowski został wypatrzony na zajęciach w SP 48. Obaj są jeszcze bardzo młodzi (15 i 17 lat), ale ich ambicje sięgają znacznie wyższego poziomu. Warto pójść w ich ślady i spróbować swoich sił na piłkarskich boiskach.