Reklama

Szef DRMG odejdzie na emeryturę

Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotychczasowy, Włodzimierz Bartosiewicz, odchodzi na emeryturę.

Włodzimierz Bartosiewicz (zdjęcie z 2016 roku) | mat. DRMG
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotychczasowy, Włodzimierz Bartosiewicz, odchodzi na emeryturę.

Wiele osób w Gdańsku się zastanawia czy cieniem na karierze dyrektora Bartosiewicza nie położyła się sprawa zamierania oliwskiej palmy i budowy nowej palmiarni?

O tym, że szef DRMG straci stanowisko w związku z „przebiegiem inwestycji w palmiarni i obumarciem palmy” pisał 4 lipca profil „Zielona Fala”. Dzień później w wypowiedzi dla trójmiasto.pl. Włodzimierz Bartosiewicz wykluczał swoją dymisję. – Jestem na urlopie, a wiązanie mojej osoby z palmiarnią w Oliwie to wielka pomyłka – mówił szef DRMG

Mijają trzy tygodnie i otrzymujemy informację o jego przejściu na emeryturę i oficjalnym rozpoczęciu procedury poszukiwania następcy. Ta informacje zbiega się również w czasie z wczorajszym postem blogera Janusza Ch.

Wczoraj opublikował on porozumienie DRMG z 2019 o rozwiązaniu umowy z pierwszym wykonawcą nowej palmiarni. Wynika z niego, że niemożliwe było wykonanie szklenia palmiarni w oparciu o założenia projektowe.To jeden podstawowych powodów przedłużenia się budowy nowej konstrukcji palmiarni co nie było obojętne dla stanu 180 – letniego daktylowca.

Za wybranie projektantów nowej palmiarni oraz jej budowniczych odpowiada DMRG

 

W związku ze sprawą palmy, warto przypomnieć, że 5 lipca Zarząd Dzielnicy Oliwa  wezwał władze miasta do wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które ponoszą odpowiedzialność za zniszczenie tego ważnego dla przyrody i historii Oliwy drzewa.

Lakoniczne podziękowania

Oficjalnie władze miasta niezbyt wylewnie dziękują odchodzącemu dyrektorowi.

Ustępującemu dyrektorowi bardzo dziękuje za wieloletnią pracę na rzecz Gdańska. A od nowego będę oczekiwał po pierwsze doświadczenia przy dużych projektach inwestycyjnych, a po drugie umiejętności kierowania i koordynowania pracy dużym zespołem. – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. – Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska realizuje rocznie setki inwestycji, to kluczowa jednostka dla rozwoju i rozbudowy miasta. Począwszy od małych inwestycji chodnikowych, oświetleniowych, czy w ramach Budżetu Obywatelskiego po wielkie projekty, jak np. wiadukt Biskupia Górka czy al. P. Adamowicza, finansowane ze środków zewnętrznych głównie UE. 

Kandydat na stanowisko dyrektora musi się wykazać, m.in.: min. 5-letni stażem pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku kierownika projektu lub inżyniera kontraktu na projektach inwestycyjnych o wartości min. 100 mln zł, znajomością prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.

Nowy dyrektor ma przejąć obowiązki jesienią. Można się spodziewać, że będzie to ktoś z grona obecnego szefostwa DRMG.

Zadaniem DRMG jest przygotowanie i realizacja powierzonych przez Miasto Gdańsk inwestycji i remontów – miejskich dróg i chodników, mostów, szkół, przedszkoli, basenów itd.

ts

Ostatnia edycja: 28 lipca, 2021 o 18:32