Reklama

Tajemnicza rzeź drzew przy plaży w Jelitkowie

Nieznani sprawcy wycięli około 55 drzew przy plaży w Jelitkowie. Na wycinkę nikt nie wydał zgody.

Miejsce gdzie dokonano wycinki drzew | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nieznani sprawcy wycięli około 55 drzew przy plaży w Jelitkowie. Na wycinkę nikt nie wydał zgody.

Ofiarą padła urocza kępa drzew pomiędzy plażą a wydmą . Kilkadziesiąt drzew, w tym olchy, wierzby o kasztanowca wycięto przy samym ujściu Potoku Oliwskiego do morza.

W piątek, przed godz. 11 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie od pracownika Urzędu Morskiego w Gdyni, że przy ul. Jantarowej w Gdańsku z terenu pomiędzy wydmami a plażą, nieznany sprawca wyciął 55 drzew, czym działał na szkodę Skarbu Państwa –  informuje podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło pomiędzy 20 stycznia a 21 stycznia 2022 roku, a podczas zdarzenia uszkodzone zostało także ogrodzenie terenu wartości 750 zł.

Policjanci rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie. Działka na której doszło do wycinki należy do  Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Gdańska. Zgodę na wycinkę w takim miejscu musi wydać Urząd Morskie w Gdyni.

Wycinka przy Potoku Oliwskim nie została przeprowadzona przez Urząd Morski w Gdyni. Do Urzędu Morskiego w Gdyni nie wpłynął również żaden wniosek o uzgodnienie projektu decyzji, zezwalającej na usunięcie drzew z tej działki – informuje Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka Urzędu Morskiego, w wypowiedzi dla portalu trójmiasto.pl.

Ewentualni świadkowie proszeni są o kontakt z komisariatem na Przymorzy Wielkim.

Pw

Ostatnia edycja: 21 stycznia, 2022 o 19:17