Reklama

Taras widokowy Olivia Star – nowa atrakcja turystyczna?

W połowie lipca otwarte zostanie dla gości 32 piętro wieżowca Olivia Star wraz z tarasem widokowym. Już teraz wiadomo, że wstęp na taras widokowy będzie biletowany. Na wyższych kondygnacjach powstaje luksusowa restauracja oraz centrum konferencyjne.

Nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń w Oliwie widoczne w wystroju północnej części 32 piętra Olivia Star | mat. prasowe
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W połowie lipca otwarte zostanie dla gości 32 piętro wieżowca Olivia Star wraz z tarasem widokowym. Już teraz wiadomo, że wstęp na taras widokowy będzie biletowany. Na wyższych kondygnacjach powstaje luksusowa restauracja oraz centrum konferencyjne.

Deweloper Olivia Business Centre ujawnił jak będzie wyglądać przestrzeń 32 piętra najwyższego budynku w północnej Polsce. Na wysokości blisko 130 metrów nad ziemią ma gości czekać będzie zupełnie nowa, niczym nieograniczona perspektywa patrzenia na gdańską metropolię w ujęciu 360°. Warto dodać, że platforma widokowa wieży na Pachołku znajduje się na wysokości 122 metrów nad poziomem morza.

Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać go jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów –  mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top.  – Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy. Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok.

Taras widokowy usytuowany od strony al. Grunwaldzkiej to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator zamierza stworzyć miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych.

Za projekt wnętrz odpowiada architekt Anna Branicka zespołu projektowego Olivia Business Centre Design Anatomy. – Cała kondygnacja została podzielona na 3 strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

3morze   widok na roze.jb color

wizualizacja wnętrza /  mat. prasowe

Pierwsza strefa to widok na morze. Zespół projektowy przygotował w tej części kondygnacji akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na ten widok, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, stojąc na stabilnym pokładzie, a jednocześnie czując powiew wiatru i odczuwać obietnicę przynoszoną przez bezkres morza. To właśnie w tej części pietra będzie ulokowany taras widokowy. Dostęp do tarasu widokowego będzie odpłatny. Wkrótce mamy poznać ceny biletów.

Północna część piętra sąsiaduje z Oliwą i jego wnętrza nawiązywać będą do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

Ta część piętra daje również wspaniały widok na Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza. – Strefa Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku – opisuje Anna Branicka. – Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Również delikatne oświetlenie pozwoli cieszyć się efektem słońca nieśmiało wyłaniającego się zza drzew i poczuć się jak w tajemniczym lesie.

6jb color

wizualizacja wnętrza /  mat. prasowe

Oprócz przepięknych widoków 32 piętro biurowca oferować będzie punkty gastronomiczne, przestrzenie ekspozycyjne i eventowe. –  Przez cały rok organizować będziemy wydarzenia zachęcające do odwiedzin osoby w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach –  mówi Krzysztof Dembek, Członek Zarządu Olivia Star Top.  – Stawiamy na szeroką gamę wydarzeń. Jesteśmy również otwarci na współpracę z instytucjami kultury czy nauki  aby stale poszerzać ofertę obiektu. 

Piętro 33 – restauracja zdobywcy gwizdek Michelin

Piętro wyżej, na poziomie 33 przygotowywana jest restauracja Arco, którą prowadzić będzie jeden z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie – Paco Perez. Prowadzone przez niego restauracje zlokalizowane są w największych miastach Europy i dotychczas zostały wyróżnione 6 prestiżowymi gwiazdkami przewodnika Michelin. 

33 kondygnacja Olivii Star podzielona zostanie na dwie strefy: najwyższej klasy restaurację typu fine dining oraz restaurację mniej formalną, w której serwowane będzie menu, przeznaczone dla osób, pragnących spotykać się z przyjaciółmi i na co dzień delektować się wysokiej klasy przekąskami, śniadaniami i daniami lunchowymi. Obie części oddzieli bodega, w której dostępnych będzie blisko 800 tytułów win, doskonale uzupełniających ofertę gastronomiczną obu restauracji.

Piętro 34 – konferencje w chmurach

Ostatnia kondygnacja najwyższego budynku w Polsce północnej zlokalizowana na wysokości 150 m została zaprojektowana tak, aby perspektywa i niepowtarzalny widok stanowiły główny element wystroju. Będzie to przestrzeń o charakterze centrum konferencyjnego, ale poza tego typu wydarzeniami, możliwe będzie także organizowanie tam uroczystości i jubileuszy.

Rozległa przestrzeń ma blisko 800 m2 powierzchni i rozciąga się na całej, mierzącej blisko 6 m wysokości kondygnacji. Ściany są w całości przeszkolone; od podłogi aż po sufit jest niczym niezakłócony widok rozciągający się od Gdyni aż po Gdańsk, a nawet Mierzeję Wiślaną.

ts/ultra

 

Poniżej wizualizacje wnętrza 32 piętra Olivia Star:

 

{gallery}galeria/OBC_32{/gallery}

Ostatnia edycja: 4 lipca, 2019 o 11:54