Reklama

Ten taras dodaje energii

Taras kamienicy przy ul. Grottgera jest jednym ze zwycięzców miejskiego konkursu na „Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek 2017”.

Taras kamienicy przy ul. Grottgera w Oliwie | fot. Anna Jakubowska
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Taras kamienicy przy ul. Grottgera jest jednym ze zwycięzców miejskiego konkursu na „Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek 2017”.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród, w drugiej już edycji, konkursu zorganizowanego przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Ideą konkursu jest inspirowanie mieszkańców Gdańska do upiększania swojego najbliższego otoczenia – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. – Nagradzamy i wyróżniamy osoby, które dbając o swoje balkony i przedogródki tworzą wizytówkę nie tylko dla samych siebie, ale również najbliższej przestrzeni miejskiej.

Wśród nagrodzonych balkonów jest ukwiecony taras Anny Jakubowskiej z ul. Grottgera w Oliwie. – Każdy chce mieć  coś  fajniejszego niż inni. My mamy nasz taras – mówi Anna Jakubowska. – Mimo tego, że oboje z mężem jesteśmy emerytami i nie możemy szaleć finansowo, to taras ma zawsze priorytet. Może nie zawsze jest czas na nim posiedzieć, ale wystarczy spojrzeć i od razu idzie energia!

7 2017 10 06 konkurs balkon 006

Na zdjęciu: zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, Anna Jakubowska oraz  Ogrodnik Miejski Joanna Paniec    fot. mat prasowe

Pani Anna ubolewa, że wiele osób w Oliwie ma tarasy lub piękne balkony, ale nie wykorzystują ich całego potencjału. – To trzeba lubić i czekać. Już po maju trzeba nasadzać, ale to jest cała radość.

Anna Jakubowska zajmuje się fotografią i odkryła jeszcze jedną zaletę swojego ogrodu na piętrze. – Wychodzą tu fajne zdjęcia. Zwłaszcza portrety kobiet, które z reguły nie lubią być fotografowane. W takim otoczeniu łatwiej się wyluzować – mówi mieszkanka kamienicy przy ul. Grottgera.

W większości przypadków rośliny na balkonach rosną na zewnątrz, najczęściej wisząc na balustradach. W przypadku tarasu z ul. Grottgera kwiaty rozwijają się do środka i nie są dobrze widoczne z ulicy. Tak więc urok tego miejsca można podziwiać, będąc w gościnie u Państwa Jakubowskich lub na publikowanych przez nas zdjęciach.

{gallery}galeria/Taras_Jakubowscy{/gallery}

fot. Anna Jakubowska / zdjęcia z wręczenia nagród – GZDiZ

>>>Zobacz pozostałe nagrodzone balkony i przedogródki


Łącznie na konkurs wpłynęły 42 zgłoszenia: 25 w kategorii najpiękniejszy gdański balkon oraz 17 w kategorii najpiękniejszy gdański przedogródek.

W każdej z dwóch kategorii laureaci otrzymajali nagrody finansowe: I miejsce – 1000 zł. brutto; II miejsce – 500 zł. brutto; III miejsce – 300 zł. brutto oraz nagrody rzeczowe.

Laureaci II edycji konkursu:

Kategoria „Najpiękniejszy gdański balkon 2017 roku”
I miejsce – Krystyna Redłowska
II miejsce – Anna Jakubowska
III miejsce – Grzegorz Nowicki
Wyróżnienie – MirosławPryliński

Kategoria „Najpiękniejszy gdański przedogródek 2017 roku”
I miejsce – Oskar Wiszniewski
II miejsce – Mirosława Dudek
III miejsce – Iwona Kropidłowska-Glink

Skład komisji konkursowej:
– Joanna Paniec, Ogrodnik Miejska GZDiZ,
– Ewelina Latoszewska, Kierownik Działu Utrzymania Zieleni GZDiZ,
– Jadwiga Chys, Dyrektor Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku,
– Magdalena Olek, Radna Miasta Gdańska,
– Adam Nieroda, Radny Miasta Gdańska.

Tomasz Strug/mat.UMG

 

Ostatnia edycja: 6 października, 2017 o 18:45