Reklama

TPK i policja apelują: unikajcie wchodzenia do lasu. Nie posłuchał tego Krzysztof Rutkowski

Służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego apeluje, aby zrezygnować z wchodzenia na teren TPK. Podobny apel policji po raz drugi wysłało na wszystkie telefony w trójmieście Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do poszukiwania podejrzanego o morderstwo Grzegorza Borysa przyłącza się były detektyw Krzysztof Rutkowski.

fot. KWP Gdańsk
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nadal trwają poszukiwania Grzegorza Borysa, podejrzanego o morderstwo w Gdyni swojego 6 – letniego syna.

Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

– Alert RCB tej treści otrzymali odbiorcy na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz powiatu kartuskiego.

To już drugi apel RCB związany z poszukiwaniami podejrzanego, który 20 października uciekł do lasu.

Również Służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego apeluje, aby zrezygnować z wchodzenia na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zwłaszcza w rejonie Wiczlino-Chwarzno do Obwodnicy, teren od Obwodnicy pomiędzy ul. Chwarznieńską do Witomina a Karwinami do Małego Kacku.

Według policji i TPK na obszarze tym występuje zagrożenie życia lub zdrowia dla mieszkańców, a także obawa zacierania śladów. Przestępca może być też niebezpieczny. Utrudnianie pracy funkcjonariuszom w sposób istotny wpływa na wydłużenie akcji poszukiwawczej

– Apelujemy również o  nie wpuszczanie na teren parku psów (jednocześnie przypominamy,  że puszczanie psów luzem w lesie jest wykroczeniem podlegającym karaniu grzywną lub naganą).

Prosimy zatem o rozwagę i czasową rezygnację ze spacerów

Informuje TPK.

Na kłopoty… Rutkowski?

Do trwającej już szóstą dobę poszukiwania Grzegorza Borysa, włączył się były detektyw Krzysztof Rutkowski, który zwraca uwagę na brak efektywnego działania ze strony policji i innych służb biorących udział w poszukiwaniach podejrzanego.

– Mając na uwadze bardzo duże doświadczenie w poszukiwaniach osób ściganych na terenie Polski i poza jej granicami Biuro Rutkowski podejmuje w dniu dzisiejszym operacje specjalną poszukiwań zbiega-podejrzanego o zabójstwo Grzegorza Borysa.

Za wskazanie żywego lub martwego nagroda Biura Rutkowski w wysokości 50 000 PLN.

Członkowie Biura Rutkowski pojawili się już w Gdyni wraz z ekipą telewizyjną.

Pw

fot. KWP Gdańsk

Ostatnia edycja: 25 października, 2023 o 21:23