Reklama

Uciekający przestępca dachował przed Halą Olivia

W jednym z samochodów jadących ul. Kołobrzeską policjant rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Po policyjnym pościgu skoda dachowała przed Halą Olivia. Mimo pieszej ucieczki, mężczyzna został schwytany.

Uciekający przestępca dachował przed Halą Olivia
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Wczoraj około godziny 16 funkcjonariusz służby kryminalnej z gdańskiej komendy miejskiej, który był po pracy, zauważył na ul. Kołobrzeskiej skodę. Za jej kierownicą rozpoznał mężczyznę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i natychmiast zawiadomił kolegów w służbie.

Na miejsce skierowano nieoznakowany radiowóz.

– Mężczyzna, gdy tylko usłyszał dźwięk policyjnej syreny, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, cały czas mieli włączone sygnały, jednak mężczyzna się nie zatrzymał. Gdy w rejonie skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i uderzył w stojak z elektrycznymi hulajnogami. Rozbity samochód przewrócił się na dach, jednak nie powstrzymało to 26-latka, który dalej próbował uciekać pieszo. Kryminalni po krótkim pościgu zatrzymali go przy pobliskiej restauracji

asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

W tym samym czasie policjantka z komisariatu ze Śródmieścia oraz dwaj funkcjonariusze Straży Ochrony Kolej, którzy byli poza służbą, zatrzymali 21-letnią pasażerkę rozbitej skody.

Policjanci sprawdzili dane osób w policyjnych systemach i szybko potwierdzili, że mężczyzna ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, które obowiązują do 2029 roku. Ponadto był poszukiwany za kradzieże rowerów oraz paliwa na stacjach benzynowych.

– Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Podczas czynności w skodzie policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka woreczków z amfetaminą, które zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu – informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Za popełnione wykroczenia drogowe mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł. Od mężczyzny została też pobrana krew na obecność narkotyków w organizmie.

26-latek będzie odpowiadał za złamanie sądowych zakazów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci ustalą też, do kogo należały znalezione w samochodzie narkotyki.

Za złamanie sądowego zakazu, kradzież oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grożą kary 5 lat. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie po narkotykach grozi kara 2 lat więzienia.

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 10 lipca, 2023 o 13:58