Reklama

Ultras Oliwski – przed nami II edycja biegu

Ultras Oliwski – Wokół Radości – impreza biegowa dla mieszkańców Oliwy i pasjonatów biegania odbędzie się po raz drugi! Widzimy się już 24 września!

Ultras Oliwski w 2021 roku fot. Karol Kacperski_IMG_019 | fot. Karol Kacperski
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Ultras Oliwski – Wokół Radości – impreza biegowa dla mieszkańców Oliwy i pasjonatów biegania odbędzie się po raz drugi! Widzimy się już 24 września!

Tylko niespełna miesiąc dzieli nas od II edycji biegu Ultras Oliwski – Wokół Radości, dedykowanemu entuzjastom biegania i rodzinom lubiącym spędzać aktywnie czas.

Ultras Oliwski to idealny bieg dla osób, które przygotowują się do maratonów i ultramaratonów górskich oraz dla tych, którzy chcą poczuć jak wyglądają biegi terenowe.

Tak, jak rok temu trasa będzie biegła przez Lasy Oliwskie wokół malowniczej Doliny Radości. – Szlaki biegowe w Lasach Oliwski zapewnią każdemu uczestnikowi trailowe doznania. Piękna natura, wyjątkowy leśny klimat oraz dużo wzniesień. Jak się okazuje można biegać w górach, także nad morzem – mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu i mieszkaniec Oliwy. Dla uczestników przygotowane zostały dwa dystanse: 21 km oraz 10 km. Trasy mają przewyższenia na poziomie ponad 500 m (dystans półmaratonu) i ok. 300 m (trasa 10 km). Przewidziane są również biegi krótkie dla dzieci. Celem organizatorów jest popularyzacja biegania i integracja lokalnej społeczności Oliwy.

Przy malowniczym Stawie Młyńskim będzie zlokalizowane Miasteczko Biegacza. Na uczestników i kibiców będzie czekać szereg atrakcji jak wspólna rozgrzewka, zabawy dla dzieci i młodzieży, Garden Party Fest, Pchli Trag i strefa gastronomiczna. Cała inicjatywa jest wspierana przez lokalnych przedsiębiorców oraz restauratorów z Oliwy.

– Cieszymy się, że wracamy z drugą edycją biegu Ultras Oliwski – Wokół Radości. Po sukcesie pierwszego biegu, kontynuujemy i rozwijamy naszą imprezę sportową. We wrześniu ponownie spotkamy się fanami biegania w przepięknym otoczeniu Oliwskich Lasów, aby aktywizować lokalną społeczność – mówi Maciej Rydz z agencji LIVE.

Festiwal biegowy wspiera tegoroczny ambasador imprezy – Marcin Świerc, biegacz długodystansowy i ultramaratończyk, złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich na długim dystansie.

ultras oliwski 2022

Zapisów na bieg można dokonywać za pośrednictwem strony www.ultrasoliwski.pl. Limit uczestników to 249 osób, a koszt udziału w biegu to od 99 zł do 129 zł. Na wszystkich uczestników czeka profesjonalne zaplecze i wsparcie.

Za organizacje biegu odpowiedzialna jest agencja LIVE, znana m.in.: z produkcji takich imprez jak 4. edycje Orlen Warsaw Marathon czy trasę koncertową Męskie Granie.

Szczegółowe informacje dostępne:

www.ultrasoliwski.pl

www.facebook.com/Ultras-Oliwski-109267708209406

Ostatnia edycja: 31 sierpnia, 2022 o 11:19