Reklama

Unikajcie parkowania pod drzewami. Z powodu wichury zamknięto park, cmentarz i ZOO

Powalone drzewa i uszkodzone samochody to na razie jedyny poważne skutki przejścia orkanu Otto nad Oliwą. Zamknięto Park Oliwski i cmentarz. Z powodu silnego wiatru niedostepne dziś będzie dla zwiedzających oliwskie ZOO.

Powalone drzewo przy ul. Grottgera
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nad północną Polską przeszedł tej nocy najsilniejszy wiatr tej zimy. W porywach jego prędkość dochodziła do 125 km/h. Jednak wszystko wstazuje na to, że najgorsze już za nami, ale będzie wiać jeszcze do wieczora.

W Oliwie około godziny 21.30 przewróciła się stara lipa rosnąca na wysokości posesji przy ul. Tetmajera 4 w Oliwie. Upadła ona sokładnie pomiędzy dwa, blisko stojące obok siebie, samochody. Jeden z nich został nieznacznie uszkodzony.

Mniej szczęścia miał właściciel auta na parkującego przy Grottgera 25 a. Tu w nocy lub nad ranem lipa przewróciła się na maskę samochodu niszcząc również przednią szybę. Po naszym wezwaniu, o godzinie 7 przyjechała Straż Pożarna. Strażacy pocięli drzewo na mniejsze kawałki i udrożnili ruch na ulicy.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni prosi o parkowanie pojazdów w bezpiecznych miejscach i, jeśli to możliwe, nie pozostawienie ich pod drzewami.

Zdecydowanie odradzamy dziś spacery w lesie czy Parku Oliwskim. Warto odłożyć wizytę grobów bliskich na oliwskim cmentarzu. Oba te miejsca zostały formalnie zamknięte.

Z powodu silnego wiatru i szkód wyrządzonych przez wichurę dziś zamknięte jest oliwskie ZOO.

„Pracownicy ogrodu są na miejscu, doglądają zwierzęta i starają się na bieżąco usuwać szkody. Pragniemy przede wszystkich zapewnić bezpieczenstwo zwierzętom” – czytamy w informacji z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Silne porywy wiatru potrwają na Pomorzu jeszcze do późnego popołudnia lub nawet wieczoru. W niedzielę dużo spojojniej. Ale powrót wichury prognozowany jest na poniedziałek. W Oliwie może wtedy wiać w porywach do 90 km/h.

Pr

Ostatnia edycja: 20 lutego, 2023 o 16:24