Reklama

Urlop, zakupy i zatrzymany poszukiwany

Policjantem jest się nawet podczas urlopu. Doskonale wie o tym funkcjonariusz służby kryminalnej z komisariatu w Oliwie, który w poniedziałek rozpoczął urlop wypoczynkowy.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Policjantem jest się nawet podczas urlopu. Doskonale wie o tym funkcjonariusz służby kryminalnej z komisariatu w Oliwie, który w poniedziałek rozpoczął urlop wypoczynkowy.

I właśnie pierwszego dnia urlopu w czasie zakupów w jednym z marketów funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym oraz w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Policjant natychmiast powiadomił komisariat w Oliwie, a sam zatrzymał poszukiwanego 30-latka z Gdańska.

Na miejsce natychmiast przyjechał policyjny patrol i mężczyzna został przewieziony do komisariatu. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym szklaną fiolkę z amfetaminą, która została zabezpieczona i przekazana do dalszych badań biegłemu sądowemu – informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski,Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku

W rozpoznaniu poszukiwanego przydała się również pamięć wzrokowa policjanta, który dużo pracował nad wieloma sprawami osób poszukiwanych listami gończymi oraz poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu. W trakcie swojej pracy funkcjonariusze analizują wiele informacji, zapoznają się także ze zdjęciami osób poszukiwanych.

Za trzymany 30-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał kare 6-miesięcy więzienia za jazdę po pijanemu. Dodatkowo grozi mu teraz tara 3 lat więzienia za posiadana amfetaminę.

Za kierowanie po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia.

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 10 lipca, 2021 o 07:11