Reklama

Urzędnicy apelują – o ile to możliwe, korzystajcie z internetu i telefonu

W trosce o bezpieczeństwo Urząd Miejski w Gdańsku zachęca aby nie przychodzić osobiście do urzędu i załatwiać sprawy przez internet lub telefonicznie.

Urząd Miejski w Gdańsku | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W trosce o bezpieczeństwo Urząd Miejski w Gdańsku zachęca aby nie przychodzić osobiście do urzędu i załatwiać sprawy przez internet lub telefonicznie.

Wszystkie osoby, które w najbliższych dniach chcą załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim zachęcamy do sprawdzenia czy istnieje możliwość załatwienia ich zdalnie – za pośrednictwem internetu lub on-line – https://www.gdansk.pl/kontaktgdansk/#!#pro – informuje Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Ponadto jeśli chcemy uzyskać informacje jak załatwić sprawę, dowiedzieć się na jakim etapie jest załatwiana już sprawa lub toczące się postępowanie, proponujemy kontakt z Gdańskim Centrum Kontaktu dostępnym przez 24 godziny 7 dni w tygodniu za pośrednictwem: maila kontakt@gdansk.gda.pl,  telefonicznie pod nr 58 52 44 500 lub przez portal internetowy https://www.gdansk.pl/kontaktgdansk/zglos. Wystarczy podać swoje dane, przedmiot sprawy lub wydział w którym toczy się postępowanie i kontakt zwrotny.

Warto pamiętać, że wszelkie opłaty w tym podatek od nieruchomości można dokonywać on -line za pośrednictwem strony https://oplaty.gdansk.pl/

Jeśli wizyta w urzędzie jest jednak konieczna to zalecane jest dokonanie rezerwacji wizyty przez internet https://www.gdansk.pl/rezerwacja    Dzięki temu wizyta skróci się do minimum. W ten sposób można też sprawdzić aktualny stan kolejek i wybrać Zespół Obsługi Mieszkańców w którym czas oczekiwania jest najkrótszy https://www.gdansk.pl/numerek

W samym urzędzie zalecamy korzystanie z dostępnych dla Państwa płynów do dezynfekcji oraz zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pozostałymi oczekującymi  i obsługą.
Wszystkie te zalecenia mogą stanowić pewną niedogodność – ale robimy to w trosce o Państwa bezpieczeństwo – mówi Olimpia Schneider.

Pp/umg

Ostatnia edycja: 11 marca, 2020 o 15:55