Reklama

Uwaga – nadchodzi bardzo silny wiatr

W Oliwie może w nocy wiać wiatr z pręskością w porywach przekraczającą 100 km/h. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie 2 stopnia o silnym wietrze.

Prognoza porywów wiatru na godzinę 2 18 lutego | meteo.imgw.pl/
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Obszar: Powiat gdański, Gdańsk

Czas: od godz. 20.00 w piątek, 17 lutego do godz. 13.00 w sobotę, 18 lutego

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystapią w nocy.

W związku z ostrzeżeniami Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych, że do ich obowiązków, zgodnie z przepisami art. 61 pkt 2 Prawa budowlanego, należy: zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak m.in.: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Ostatnia edycja: 20 lutego, 2023 o 16:09