Reklama

V LO szuka najemcy sklepiku szkolnego

Jest szansa na wierną i codziennie wygłodniałą klientelę. Poszukiwani są chętni na poprowadzenie sklepiku szkolnego lub nawet baru w V Liceum Ogólnokształcącym w Oliwie.

V LO szuka najemcy sklepiku szkolnego
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kanapki, drożdżówki, napoje i słodycze. Z tym kojarzy się chyba każdemu szkolny sklepik. W V Liceum Ogólnokształcącym w Oliwie chcą powrócić do tej tradycji.

Informujemy o możliwości prowadzenia sklepiku / baru szkolnego w naszym Liceum. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany prowadzeniem takiej działalności lub zna kogoś, kto podjąłby się wyzwania, to prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły – ogłoszenie o takiej treści pojawiło się w e-dzienniku.

Przypomnijmy dane adresowe szkoły:

ul. Polanki 130
80-322 Gdańsk
Telefon: 58 552 11 91
Email: sekretariat@lo5.edu.gdansk.pl

Energetyki tylko dla dorosłych

Przy okazji dzisiejsza informacja o tym, czego w takim sklepiku być już nie będzie mogło. Przynajmniej dla młodzieży poniżej 18 lat. Napoje energetyczne – licealiści je uwielbiają.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 sierpnia 2023 roku o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw. Jej głównym założeniem jest zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom, które nie ukończyły 18 lat.

Celem ustawy jest wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży napojów z dodatkiem tauryny i kofeiny osobom poniżej 18. roku życia oraz zakazu sprzedaży takich napojów na terenie szkół i innych jednostek oświatowych oraz w automatach – czytamy w uzasadnieniu ustawy podpisanej przez prezydenta.

Ustawa wejdzie w życie 1 września 2023 roku. Sklepy, które nie zastosują się do nowych przepisów będą musiały się liczyć z wysokimi karami – do 2000 tys. złotych.

Ts

Ostatnia edycja: 23 sierpnia, 2023 o 23:09