Reklama

Mieszkańcy VII Dworu nie chcą nowych budynków

24 października 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbędzie się dyskusja publiczna na temat projektu planu VII Dwór w rejonie ulic Piotra Norblina i Aleksandra Orłowskiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Plany zezwalające na budowę w tym miejscu nowych budynków budzą protesty mieszkańców.

Wejście z ulicy Orłowskiego do lasów TPK | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

24 października 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbędzie się dyskusja publiczna na temat projektu planu VII Dwór w rejonie ulic Piotra Norblina i Aleksandra Orłowskiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Plany zezwalające na budowę w tym miejscu nowych budynków budzą protesty mieszkańców.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi – pierwszy raz w maju 2016 roku. Wpłynęły wówczas uwagi, które zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Gdańska. W uwagach podpisanych przez 185 osób oczekuje się, że nie powstaną tu nowe budynki mieszkaniowe a teren będzie przeznaczony na ogólnodostępną zieleń urządzoną. Swoje uwagi wniosła Rada Dzielnicy oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa VII Dwór.

Celem sporządzania planu, stanowiącego fragment dzielnicy VII Dwór o powierzchni ok. 0,52 ha, jest wykorzystanie walorów ekonomicznych gruntów gminnych poprzez dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej na miejscu zaniedbanych ogródków warzywnych. Plan usankcjonuje także funkcję mieszkaniową na działce prywatnej. Podniesiony ma zostać również standard i wygląd publicznego dojścia pieszego do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG. Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Natomiast projektanci udzielają wszelkich informacji między godziną 9:00 a 15:00. Wszystkie informacje dotyczące projektów planów, dostępne są również na stronie www.brg.gda.pl.

Zgłaszanie uwag – do 16 listopada

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 16 listopada 2016 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl


Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznejbez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Pw

Zmiany czekają okolice skrzyżowania ul. Orłowskiego i Norblina