Reklama

W Oliwie kręcą film o szpiegach

Oliwskie ulice i przedwojenne kamienice będą tłem akcji serialu „Zatoka Szpiegów” kręconego dla Telewizji Polskiej.

Znaki drogowe na planie serialu szpiegowskiego.
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od kilku dni przy części ulicy Grottgera, Żeromskiego oraz na całej ulicy Witkiewicza znajdują się znaki zakazu i postoju. Maja one obowiązywać 5 i 6 maja.

W tych dniach będą tu kręcone zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP pt. „Zatoka szpiegów”. Informację tę potwierdziła nam Katarzyna Zielińska z Akson Studio, firmy będącej producentem filmu.

Fabuła 9 odcinków serialu oparta jest m.in. na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej, jak wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”, niemieckich prac nad torpedami czy przechwycenia danych o misjach „wilczych stad” U-bootów.

W rolach głównych wystąpią: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Maria Świłpa. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski.

Czy młody oficer wybierze lojalność wobec rodziny, wierność ojczyźnie czy miłość do kobiety? Fot. TVP

Głównym bohaterem jest Franz Neumann (Bartosz Gelner) – młody porucznik Abwehry. Wywodzi się z dobrej niemieckiej rodziny od lat mieszkającej w Gdańsku, ale któregoś dnia odkrywa swoje polskie pochodzenie. Kiedy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, decyduje się zostać polskim szpiegiem.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Doppelgänger. Sobowtór

Tymczasem czekamy na premierę innego filmu, do którego zdjęcia powstawały w marcu ubiegłego roku w Oliwie, a konkretnie przy ul. Kwietnej. „Doppelgänger. Sobowtór” w reżyserii Jakuba Holoubka kręcono również na Biskupiej Górce i w śródmieściu Gdańska.

Inspiracją do postania obrazu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Film miał mieć kinową premierę 24 lutego, ale przeniesiona ją na 29 września 2023 roku.

Pp

Ostatnia edycja: 4 maja, 2023 o 14:07