Reklama

W sklepie „Oliwka” zbierają na ratunek dwuletniej Kamili

W oliwskim warzywniaku przy ul. Kaprów trwa zbiórka pieniędzy na najdroższy lek świata dla dwuletniej Kamilki z Nowego Targu. W ratowanie dziecka zaangażował się jej krewny z Oliwy.

Witryna sklepu Oliwka przy ul. Kaprów 4. W oknie plakat informujący o zbiórce. Fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem


Kamilka Gil z Nowego Targu ma 2 latka i choruję na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.  Ma brata bliźniaka Sebastiana, który jest zdrowy. Co naturalne, dziewczynka rośnie. Pozostało jej już tylko 1,5 kg do wagi, gdy leku podać już nie będzie można. Trwa więc wyścig z czasem, aby zebrać potrzebną kwotę.

Dziecko nie kwalifikuje się do refundacji leku. Trzeba zebrać prawie 10 milionów złotych. Do tej pory udało się zebrać 60 % tej kwoty.

– Rodziców Kamilki znam, bo to moja rodzina z Podhala. Nie stać ich na lek, który kosztuje 10 milionów złotych. Zdecydowałem się im pomóc, bo czego nie robi się dla dziecka, które chcę być zdrowe – jak jej brat bliźniak – mówi Michał Sikorski z Oliwy, który zaangażował się w ratowanie dziewczynki.

Prócz trwającej zbiórki w internecie na stronie siepomaga.pl, puszka na datki od dobrych ludzi czeka w najpopularniejszym sklepie z warzywami przy ul. Kaprów 4 w Oliwie.

– Mój przyjaciel z Oliwy Adam Ługowski, właściciel sklepu OLIWKA w Oliwie pozwolił na umieszczenie dwóch skarbonek w zbiórce dla Kamilki Gil chorej na SMA – dodaje krewny Kamilki.

Poniżej video z apelem mamy małej Kamili.

Prócz skarbonki w Oliwie, każdy może wspomóc wyleczenie Kamilki poprzez wpłatę na zweryfikowane konto portalu siepomaga.pl.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 29 sierpnia, 2023 o 23:59