Reklama

Walne Zebrania w oliwskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”

W najbliższych dniach odbędą się kolejne części Walnego Zebrania w RSM Budowlani. Walne Zebranie jest najwyższą formą władzy w każdej Spółdzielni. Nie Zarząd, nie Rada Nadzorcza – ale właśnie Mieszkańcy mają najważniejszy, stanowiący głos. Mogą wiele. Dlatego tak ważna jest ich obecność. Chciałbym zwrócić uwagę na trzy punkty programu:

Walne Zebrania w oliwskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem
  • Na tegorocznym Walnym Zebraniu przewidziano m.in. głosowanie nad zmianą do Statutu Spółdzielni ― zmianę zasad wyboru Rady Nadzorczej. Mieszkańcy na poszczególnych zebraniach zawsze głosowali na osoby, które zgłosiły swoje kandydatury do Rady Nadzorczej i na koniec wszystko było sumowane. Członkami rady zostawało w ten sposób 9 osób o największej liczbie głosów, a wiążącą sprawą były głosy, a nie przynależność do któregoś z osiedli. Obecna propozycja, wysunięta przez Zarząd Spółdzielni, przewiduje, że każda część Walnego Zebrania, czyli Mieszkańcy poszczególnych części Spółdzielni, w inny sposób będą wybierać swoich kandydatów. Trzy pierwsze części Walnego Zebrania będzie miało prawo wybrać po dwie osoby. Czwarta cześć będzie miało prawo wybrać trzech kandydatów. Problem powstanie, gdy nikt nie będzie chętny i „na siłę” trzeba będzie szukać kandydatów do RN na terenie swojego osiedla, przyporządkowanego do któregoś z części zebrań. Czemu ma służyć taka zmiana? To niezrozumiałe, bo każde z 9 osób które obecnie pracują i reprezentują Mieszkańców, ma przydzieloną swoją komisję i proszę uwierzyć – pracy jest wiele dla każdej osoby i nie jest to praca fragmentaryczna, podzielona na osiedla – ale Rada odpowiada za kontrolę całości funkcjonowania naszej spółdzielni.
  • Zdaję sobie sprawę, że dużo ludzi może być zniechęconych ubiegłorocznymi, długimi i pełnymi emocji Zebraniami. Być może nie widzą mieszkańcy postępów, zmian i przede wszystkim otwarcia Spółdzielni na zwykłego mieszkańca. Dlatego tym bardziej zachęcam do przyjścia na Walne, by m.in. wysłuchać sprawozdania Rady Nadzorczej, która pełni rolę kontrolną wobec Zarządu Spółdzielni. Zapewniam, że wysłuchanie tego dokumentu da wielu mieszkańcom materiał do przemyśleń. W nim jest zapisane, ile spraw małymi krokami zmieniliśmy, co udało nam się zauważyć, naprawić, doradzić i gdzie w dalszym ciągu napotykamy problemy. Jednak żeby kontynuować tą pracę – potrzeba pomocy mieszkańców, bo nie wszystko mogą pojedynczy radni.
  • Ważnym punktem każdego z części Walnego Zebrania – będzie głosowanie nad absolutorium czyli akceptacją (bądź nie) działań Zarządu. Po wysłuchaniu sprawozdań Rady i Zarządu z jego działalności oraz wspólnej dyskusji – zyskacie Państwo szersze spojrzenie na wiele spraw, także tych które dzieją się poza waszymi oczami. Dlatego ważne jest, by mieszkańcy- członkowie Spółdzielni byli obecni i zagłosowali.

Walne Zebranie cz. II

Al. Grunwaldzka 543, 553, 553 AB, 557, 559, 571, 573, 575, 577, 579, 581, 583, 585, 591, Bitwy Oliwskiej 1, Pomorska 1, 2, Krzywoustego 28, Beniowskiego 66, Mściwoja 61/61, Droszyńskiego 5, 5A, 5B

04 czerwiec 2024 r. (wtorek) godz. 17:00 w Klubie Oko, Al. Grunwaldzka 611 w Gdańsku

Walne Zebranie cz. III

Ul. Pawła Gdańca 4, 6, 10, Tatrzańska 11 w Gdańsku, Czyżewskiego 5 w Sopocie

05.06.2024 r. (środa)  godz. 17:00 w Klubie Ad-Rem ul. Czyżewskiego 12 w Gdańsku

Walne Zebranie cz. IV

Karpacka 2, 4, 6, 8, Bobrowa 5, 7 Czyżewskiego 25 w Gdańsku

06.06.2024 r. (czwartek) godz. 17:00 w Klubie Ad-Rem ul. Czyżewskiego 12 w Gdańsku.

Piotr Michalski

Ostatnia edycja: 4 czerwca, 2024 o 10:16