Reklama

Wiatr naruszył wiatę turystyczną w Dolinie Radości

Nie tylko liczne drzewa padły ofiarą ostatniej wichury. W Dolinie Radości od siły wiatru złożyła się popularna wiata turystyczna. 

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nie tylko liczne drzewa padły ofiarą ostatniej wichury. W Dolinie Radości od siły wiatru złożyła się popularna wiata turystyczna. 

Wiatr o prędkości w porywach do 140 km/h, który szalał nad wybrzeżem w ostatni weekend połamał na ulicach Gdańska oraz w lasach mnóstwo drzew. W samym Parku Oliwskim zniszczeniu uległo 10 drzew w tym jedno z lipowego bindaża przy Pałacu Opatów.

W naszej okolicy usunięcia powalonych drzew czy połamanych konarów miejskie służby musiały się podjąć m.in. przy ulicy: Słupskiej, Kołobrzeskiej, Jelitkowskiej, Piastowskiej czy Pomorskiej.

Od siły wiatru niejako złożyła się konstrukcja wiaty turystycznej w Dolinie Radości. Powstała ona dzięki Radzie Oliwy jesienią 2015 roku za kwotę około 3 tysięcy złotych. Wiata cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów i pieszych turystów odwiedzających tę okolicę. Daje schronienie w czasie złej pogody i bywa miejscem gdzie można odpocząć po wyprawie po oliwskich dolinach i wzgórzach.

Wiata 20151117 103139 Richtone(HDR)

Wiata w 2015 roku fot. Tomasz Strug

Uszkodzoną konstrukcję przy ul. Bytowskiej ma obejrzeć producent wiaty, który oceni, czy nadaje się ona jeszcze do naprawy. A takie miały miejsce już wcześniej. Konstrukcja raz została naruszona przez wandali. Wiatę próbowano również podpalić. Być może będzie konieczne postawienie nowej konstrukcji.

Nieco więcej szczęścia ma wiata ustawiona w 2017 roku przy stawie obok Dworu Schwabego. To również była inicjatywa Rady Oliwy. Miejsce to upodobali sobie szczególnie wędkarze.

ts

Ostatnia edycja: 4 lutego, 2022 o 09:59