Reklama

Wyjścia na plażę w Jelitkowie – wyłożenie projektów planów miejscowych

Od 2 do 31 stycznia w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 do publicznego wglądu zostało wyłożonych dziesięć projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dwa z nich dotyczą wejść na plażę w Jelitkowie.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od 2 do 31 stycznia w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 do publicznego wglądu zostało wyłożonych dziesięć projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dwa z nich dotyczą wejść na plażę w Jelitkowie.

Informacje dotyczące projektów planów są dostępne na stronie www.brg.gda.pl.

Do wglądu są udostępnione również prognozy oddziaływania na środowisko wraz z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie.

Projektanci planów udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00 w siedzibie BRG. Informacje dotyczące projektów planów są dostępne na stronie www.brg.gda.pl oraz na bip.brg.gda.pl.

Dyskusje publiczne

Wszystkie dyskusje publiczne dotyczące projektów planów odbywają się w siedzibie BRG (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro) o godzinie 17:00. Terminy dyskusji:

 

8 stycznia – Jelitkowo – wejście na plażę nr 60 w rejonie ulicy Jantarowej

8 stycznia – Jelitkowo – wejścia na plażę nr 75, 76, 77 i 78 na przedłużeniu ulicy Jantarowej

 

Czego dotyczą plany – informacja BRG 

Jelitkowo – wejście na plażę nr 60 w rejonie ulicy Jantarowej       

Obszar objęty granicami planu obejmuje pas terenu między linią brzegową Zatoki Gdańskiej a ul. Jantarową (ciągiem pieszo-rowerowym). W granicach tych znajdują się odcinki wydm i plaży oraz wejście na plażę nr 60. Celem sporządzenia planu jest umożliwienie realizacji obiektu zaplecza plażowego przy wejściu nr 60. Na zaplecze to mają składać się ogólnodostępne, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych toalety, natryski oraz przebieralnie. Zapisy zawarte w projekcie planu wprowadzają minimalne zmiany w strukturze funkcjonalnej obszaru. Lokalizację planowanego sanitariatu ustalono, wyznaczając nieprzekraczalne linie zabudowy, w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu pieszego prowadzącego na plażę. W planie ciąg ten stanowi przestrzeń publiczną. W osi wejścia na plażę zakazano przesłaniania widoku na morze. Ponadto wprowadzono ochronę istniejącej zieleni oraz naturalnego ukształtowania i ustalono konieczność stosowania gatunków roślin charakterystycznych dla siedliska wydmy.  

Jelitkowo – wejścia na plażę nr 75, 76, 77 i 78 na przedłużeniu ulicy Jantarowej

Projekt mpzp dotyczy obszaru znajdującego się pomiędzy linią brzegową Zatoki Gdańskiej a przedłużeniem ul. Jantarowej (ciągiem pieszo-rowerowym). W granicach opracowania znajdują się odcinki wydm i plaży oraz wejścia na plażę nr 75, 76, 77 i 78. Do sporządzenia planu przystąpiono w celu umożliwienia realizacji dwóch obiektów zaplecza plażowego (z ogólnodostępnymi, przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych toaletami, natryskami i przebieralniami) przy wejściach na plażę nr 75 i 78. Celem wprowadzonych zmian jest również zapewnienie dostępności wejścia na plażę osobom niepełnosprawnym. Zapisy zawarte w projekcie nie wprowadzają znaczących zmian w strukturze funkcjonalnej obszaru. W opracowaniu wskazano lokalizację dwóch niewielkich sanitariatów, ustalając ich nieprzekraczalne linie zabudowyw bezpośrednim sąsiedztwie dwóch ciągów pieszych prowadzących na plażę. W ustaleniach projektu planu ciągi piesze przy wejściach nr 75, 76, 77 i 78 stanowią przestrzeń publiczną. Dodatkowo w osiach tych czterech wejść zakazano przesłaniania widoku na morze. W projekcie planu wprowadzono różnego rodzaju formy ochrony istniejącej zieleni oraz naturalnego ukształtowania, a dla dwóch terenów ustalono konieczność stosowania gatunków roślin charakterystycznych dla siedliska wydmy.

Zgłaszanie uwag – do 14 lutego

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy złożyć je na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin mija 14 lutego 2018 r.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl. Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl.

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Pw/umg/brg

Ostatnia edycja: 2 stycznia, 2018 o 19:02