Reklama

Wyłapano wszystkich sprawców brutalnego pobicia przy ul. Bażyńskiego

W areszcie są już czterej sprawcy pobicia dwóch osób, do którego doszło 14 sierpnia przy ul. Bażyńskiego. Grożą im 3 lata więzienia, które sąd dodatkowo może przedłużyć o dodatkowe 1,5 roku odsiadki

Wyłapano wszystkich sprawców brutalnego pobicia przy ul. Bażyńskiego
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Przypomnijmy, w poniedziałek 14 sierpnia około 21.40 przed sklepem „Żabka” przy ul. Bażyńskiego kilku młodych chuliganów miało kopać po głowie leżącego na chodniku mężczyznę. W jego obronie stanął mieszkający w okolicy Pan Mateusz. W tym momencie agresywni napastnicy skierowali swoją agresję na niego i dotkliwie go pobili.

Kadr z nagrania dokonanego 14 sierpnia wieczorem.

Sprawa zatrzymania sprawców stała się punktem honoru dla ekipy z komisariatu przy ul. Kaprów 14. Szczegółowo sprawdzano monitoringi, rozmawiano z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców.

Dzięki intensywnej pracy, już w czwartek, kryminalni zatrzymali dwie osoby odpowiadające za pobicie 35-latka. Mieszkańcy Gdańska w wieku 22 oraz 24-lat trafili do policyjnego aresztu – mówi asp.szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Kryjówka na Kaszubach

Policjanci dotarli też do drugiego pokrzywdzonego i przyjęli od niego zawiadomienie o pobiciu. Nagranie z ataku zostało wcześniej opublikowane na fecebooku z apelem o rozpoznanie sprawców. Nagłośnienie sprawy przez media spowodowało, że pozostałych dwóch sprawców starało się lepiej ukryć.

– Mężczyźni nie przebywali w swoich mieszkaniach, a przed obawą ich zlokalizowania, pozbyli się też swoich telefonów. Pomimo tego kryminalni już następnego dnia na terenie gminy Stężyca zatrzymali kolejnego sprawcę, który brał udział w pobiciu. Mężczyzna ukrywał się na terenie jednej z działek. Ostatni ze sprawców wpadł w ręce kryminalnych wczoraj, mężczyzna ukrywał się i do końca miał nadzieję, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności – relacjonuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski.

Dozór policji i zakaz zbliżania się do pobitych

Czterej mężczyzn doprowadzano do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Jednak z uwali na chuligański charakter czynu, sąd może zwiększyć karę dodatkowo o połowę.

Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych. Nie mogą też opuścić Polski.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 23 sierpnia, 2023 o 16:26