Reklama

Wyłożenie planu Oliwa Dolna w rejonie ul. Pomorskiej 68 II

Od 2 do 30 października w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu został wyłożony plan Oliwa Dolna w rejonie ul. Pomorskiej 68 II. Pod tym adresem osiedle mieszkaniowe chce zbudować firma Doraco.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od 2 do 30 października w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu został wyłożony plan Oliwa Dolna w rejonie ul. Pomorskiej 68 II. Pod tym adresem osiedle mieszkaniowe chce zbudować firma Doraco.

Oliwa Dolna w rejonie ulicy Pomorskiej 68 II w mieście Gdańsku
(uchwała Nr LIII/1531/18 Rady Miasta Gdańska z dnia 24.05.2018 r. o przystąpieniu do sporządzenia planu.) obejmujący obszar o powierzchni około 1,4 ha, którego granica przebiega:
– od północy wzdłuż ulicy Pomorskiej,
– od wschodu wzdłuż pasa drogowego planowanej ulicy tzw. Zielonego Bulwaru,
– od południa i zachodu wzdłuż Parku Przymorze i brzegu zbiornika nr 2 „Orłowska” na Potoku Oliwskim.

W sprawie planów miejscowych informacji udzielają projektanci, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 15:00. Informacje dostępne są na stronie www.brg.gda.pl oraz na bip.brg.gda.pl. Do wglądu udostępniono również prognozy oddziaływania na środowisko wraz z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozach.

Dyskusja publiczna – termin:

15 października – Oliwa Dolna w rejonie ulicy Pomorskiej 68 II

Wszystkie dyskusje publiczne dotyczące projektów planów rozpoczynają się o godz. 17:00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro, budynek z windą i podjazdem).  

Opis projektu:

W granicach projektu planu miejscowego Oliwa Dolna w rejonie ulicy Pomorskiej 68 II znajduje się dawna siedziba Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz fragment Potoku Oliwskiego wraz z towarzyszącą mu zielenią. Teren ten charakteryzuje się wysokimi walorami krajobrazowymi i znajduje się w granicach dwóch obszarów objętych ścisłą ochroną konserwatorską: układu urbanistycznego Starej Oliwy wraz z zespołem Potoku Oliwskiego oraz zespołu rezydencjonalnego dawnego Dworu Przymorze wraz z jego reliktami (piwnicami średniowiecznymi). Celem sporządzenia planu jest poszerzenie możliwości inwestycyjnych, zgodnie z ideą rozwoju miasta do wewnątrz – dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej na terenie do tej pory przeznaczonym na usługi oraz niewielka zmiana jej parametrów. Zaproponowane zmiany zostały wstępnie zaakceptowane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Zgłaszanie uwag – do 13 listopada

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy złożyć je na piśmie (opatrzone podpisem) do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 13 listopada 2019 r.   

Pisma należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres: brg@brg.gda.pl. Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: brg@brg.gda.pl.     

21 dni na rozpatrzenie uwag 

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

W animacji przedstawione są dokładne lokalizacje obszarów objętych planami.

Za BRG

Ostatnia edycja: 3 października, 2019 o 10:11