Reklama

Wyprodukowali w domu ponad pół tysiąca przyłbic

Dwa małżeństwa, nie oglądając się na nikogo, rozpoczęły na drukarkach 3D produkcję przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. W własnych mieszkaniach wyprodukowali ich już pół tysiąca i przekazali do pomorskich szpitali. Ty też możesz przyłączyć się do tej  akcji.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Dwa małżeństwa, nie oglądając się na nikogo, rozpoczęły na drukarkach 3D produkcję przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. W własnych mieszkaniach wyprodukowali ich już pół tysiąca i przekazali do pomorskich szpitali. Ty też możesz przyłączyć się do tej  akcji.

Dziś w nocy zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych w Polsce. Co szósty zakażony w Polsce koronawirusem to pracownik służby zdrowia – wynika z opublikowanych na początku kwietnia danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To prawdopodobnie wynik braków środków ochrony bezpośredniej dla lekarzy i służb medycznych, który występuje od początku występowania epidemii w Polsce.

– Witajcie, jesteśmy czwórką przyjaciół (2 małżeństwa), która postanowiła podjąć własną inicjatywę niesienia pomocy dla medyków z województwa pomorskiego – czytamy w ogłoszeniu „#POMAGAM – przyłbica dla medyka”, które od kilkunastu dni jest na portalu zrzutka.pl.

Realizacja projektu wynikła z potrzeby serca, naszym celem jest wyprodukowanie jak największej ilości masek i przekazanie ich odpowiednim służbom tak, aby zabezpieczyć życie tych, którzy są najbardziej narażeni na ryzyko – opowiada pochodzący z Oliwy Lech Falkowski. – Nasze przyłbice produkujemy w oparciu o projekt czeskiego producenta drukarek 3D firmy. Zbieramy kwotę 20000 zł w celu zwiększenia produkcji i pokrycia kosztów niezbędnych materiałów. Wszystkie wytworzone maski zostaną przekazane bezpłatnie osobom zaangażowanym na co dzień w walkę z koronawirusem w województwie pomorskim.

Cztery drukarki 3D chodzą praktycznie non-stop. Jak dotychczas udało się wyprodukować ponad 500 przyłbic, które przekazane zostały  m.in. do szpitala na Zaspie, szpitala Marynarki Wojennej w Oliwie. Używają ich również służby medyczne szpitali w Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie czy też w stacji pogotowia ratunkowego w Gdańsku i hospicjum w Sopocie.

 – Naszym celem jest zwiększenie potencjału produkcyjnego do ok 50 masek dziennie, czyli ok 1500 masek miesięcznie – zapowiada Lech Falkowski. Do tego potrzebne jest jednak wsparcie internautów.

Osoby zainteresowane przekazaniem materiałów lub udzieleniem pomocy niematerialnej prosimy o kontakt:

Sebastian Wołejszo 504071827 (biuro@sel-kom.pl), Lech Falkowski 698633236 (falkowski.lech@gmail.com)

Na te kontakty mogą się również zgłaszać podmioty medyczne potrzebujące przyłbic ochronnych.

ts

Ostatnia edycja: 16 kwietnia, 2020 o 14:00