Reklama

Wyższe mandaty za psa bez smyczy

Od 10 kwietnia rosną mandaty karne za wyprowadzanie psa bez smyczy i kagańca. Kara za puszczenie pupila luzem może wynieść nawet pół tysiąca złotych.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od 10 kwietnia rosną mandaty karne za wyprowadzanie psa bez smyczy i kagańca. Kara za puszczenie pupila luzem może wynieść nawet pół tysiąca złotych.

W sobotę wchodzi w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.

Premier wprowadził podwyżki mandatów m.in. za wyprowadzanie psów bez smyczy.

Według rozporządzenia:

– „Niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia” będzie karane mandatem  od 50 do 250 zł,

– „Niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka zwierzęcia” będzie karane mandatem  w wysokości 500 zł.

❗ Przed weekendowym spacerem warto zapoznać się z nowymi przepisami. Od 10 kwietnia w życie wchodzą nowe, wyższe grzywny…

Opublikowany przez Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi Środa, 7 kwietnia 2021

Zgodnie z  regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska,

1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do zapewnienia ochrony przed zagrożeniem lub uciążliwością tych zwierząt dla innych ludzi poprzez:

wyprowadzanie psa w miejscach publicznych na terenie miasta na smyczy lub w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną lub psa będącego wynikiem krzyżowania tej rasy – na smyczy i w kagańcu;

wyprowadzanie psów wyłącznie pod opieką osób dających gwarancje opanowania psa w momencie rozdrażnienia.

2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest wyłącznie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi pod warunkiem, że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub dzierżyciel sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem.

3. Zwolnienie ze smyczy psa bez kagańca jest dozwolone wyłącznie na terenie nieruchomości należycie ogrodzonej, w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa.

Pp

 

Ostatnia edycja: 9 kwietnia, 2021 o 13:16