Reklama

Zabójstwo w Owczarni – zatrzymano podejrzanego o jego dokonanie

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło 4 lata temu w Owczarni na skraju Lasu Oliwskiego. W wyniku podpalenia altany na terenie ogrodów działkowych zginął wówczas 32-letni mężczyzna.

sierż. szt. Piotr Pawłowski
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Przypomnijmy, do pożaru altany na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Portowiec” w Owczarni doszło w nocy z 29 na 30 sierpnia 2020 roku. W pogorzelisku znaleziono zwłoki 32-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał tam nielegalnie zamieszkiwać.

Biegły z zakresu pożarnictwa, już podczas pierwszych oględzin wykazał, że wysoce prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, a następnie wydał opinię potwierdzającą wstępne ustalenia. Policjanci dowiedli, że sprawca skutecznie uniemożliwił swojej ofierze wyjście z płonącego budynku.

Dzięki zebranym materiałom typowano osoby, które mogły mieć związek ze sprawą. Wykorzystano najnowsze metody badawcze, prokurator powoływał biegłych, którzy wydawali opinie m.in. poligraficzne, psychologiczne, jak również te z zakresu pożarnictwa oraz genetyki. W efekcie tych czynności pozyskano nowe, istotne dowody na temat tej zbrodni oraz jej potencjalnego sprawcy.


Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk – Oliwa, 3 lipca przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymano 33-letniego mieszkańca Gdańska.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Za KWP Gdańsk

Ostatnia edycja: 8 lipca, 2024 o 23:49