Reklama

Zacieśnia się pętla poszukiwań wokół Grzegorza Borysa?

Dziś mijają dwa tygodnie od morderstwa 6 – latka w Wielkim Kacku. Nadal trwaja bardzo szeroko zakrojone poszukiwania za ojcem chłopca Grzegorzem Borysem. Teren poszukiwań zawężono do 2 hektarów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Zacieśnia się pętla poszukiwań wokół Grzegorza Borysa?
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W czasie operacji poszukiwawczej policjanci i żandarmi wojskowi przeszukali kilkukrotnie blisko 8 tysięcy hektarów terenu leśnego. W akcji wzięło udział blisko 1000 funkcjonariuszy wszystkich zaangażowanych w operację poszukiwawczą służb m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Straży Leśnej, którzy metodycznie, systematycznie, na podstawie konkretnych ustaleń przeczesywali wytypowany teren.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z dowódcami operacji oraz z Komendantem Żandarmerii Wojskowej zdecydowali o zawężeniu terenu poszukiwań do 2 hektarów. Wyznaczony przez nich teren obejmuje rejon zbiornika wodnego Lepusz, który znajduje się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zakładają, że w tym miejscu może znajdować się poszukiwany Grzegorz Borys.

– Decyzja o zawężeniu poszukiwań wynika z konkretnych informacji i zabezpieczonych śladów, które policjanci i żandarmi zdobyli i zabezpieczyli w wyniku dotychczasowej pracy nad tą sprawą – informuje kom. Karina Kamińska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

1 listopada w czasie poszukiwań doszło do tragicznego zdarzenia. W środę wyciągnięto ze zbiornika wodnego przy ul. Lipowej i ul. Źródło Marii w Gdyni nieprzytomnego nurka. 27-letni strażak-nurek Bartosz Błyskal nie odzyskał przytomności i zmarł w gdyńskim szpitalu.


– Przeszukiwany teren jest skrajnie trudny i niebezpieczny, obfituje w mokradła, grzęzawiska i trudno dostępne miejsca. Mimo sprawdzenia zbiornika przez nurków wojskowych oraz strażaków-nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Gdańsk nie zdołano dotrzeć do wszystkich części tego terenu, z tego powodu do jego przeszukiwania będzie wykorzystywany specjalistyczny sprzęt – deklaruje kom. Karina Kamińska.

Aby dokładnie i bezpiecznie przeszukać ten teren trwają konsultacje z ekspertami m.in. z zakresu hydrologii. Służby wygrodziły i zabezpieczyły teren poszukiwań.

Prosimy o wyrozumiałość i apelujemy o niewchodzenie na teren poszukiwań oraz stosowanie się do poleceń policjantów i żandarmów – apeluje rzeczniczka pomorskiej policji.

Pp/KWP

Ostatnia edycja: 3 listopada, 2023 o 13:14