Reklama

Zamiast odsiadywać wyrok w więzieniu, pił piwo przed sklepem na Kaprów

57 – letni gdańszczanin pił piwo przed sklepem przy ul. Kaprów w Oliwie. Gdy wylegitymowała go policja, okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

57 – letni gdańszczanin pił piwo przed sklepem przy ul. Kaprów w Oliwie. Gdy wylegitymowała go policja, okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego.

– Wczoraj po godzinie 14:00 policjanci prewencji z komisariatu w Oliwie patrolując rejon ul. Kaprów, zauważyli mężczyznę, który stał koło sklepu i pił piwo. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję – opisuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 57-latek z Gdańska jest poszukiwany przez sąd trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Na ich podstawie oliwski piwosz na ponad dwa lata trafi do więzienia za popełnione przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Do odbycia ma również karę za jazdę samochodem bez uprawnień.

Jakby tego było mało, za wykroczenie spożywania alkoholu w miejscu publicznym 57 – latek został ukarany mandatem karnym a noc spędził w policyjnym areszcie.

Zgodnie z dyspozycją sądu dziś trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz ponad dwa lata.

Pp/KMP Gdansk

Ostatnia edycja: 8 lutego, 2023 o 17:58