Reklama

Zamkną dla ruchu skrzyżowanie ulicy Śląskiej z Beniowskiego i Szczecińską

Ślimaczą się prace drogowe na ul. Śląskiej. Zamiast planowanych ok. 5 miesięcy, przeciągną się do ponad 8. Ale widać już światełko w tunelu.

Krajobraz rozrytego skrzyżowania ul. Śląskiej z Beniowskiego i Szczecińską nie zmieniał się od miesięcy. To się w końcu zmieni.
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Mocno przedłużają się trwające od sierpnia ubiegłego roku prace budowlane na ul. Śląskiej. Nowa organizacja ruchu mówi o terminie …. do końca kwietnia. Kierowców od poniedziałku czeka zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulicy Śląskiej z Beniowskiego i Szczecińską.

„Rozbudowa skrzyżowania ul. Droszyńskiego i ul. Śląskiej oraz Beniowskiego, Śląskiej, Szczecińskiej w formie mini ronda wraz z wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego w ciągu ul. Śląskiej” – niby niewinna nazwa, a inwestycja trwająca od sierpnia ubiegłego roku się przedłuża. Zapewne dlatego, że w ramach zadania przewidziano także przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci energetycznych i oświetleniowych oraz sieci gazowej. A to zawsze przynosi jakieś niespodzianki.

Pierwotny termin zakończeni prac mówił o grudniu 2022 roku. W połowie lutego Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała z wykonawcą aneks umowy wydłużający prace do marca 2023 r. Jednak wszystko wskazuje na to, że będą kolejne aneksy.

Spółka WPRD GRAVEL informuje, że od poniedziałku 27 marca  zamierza wprowadzić na ul. Śląskiej kolejną,  tymczasową organizację ruchu. Ma ona obowiązywać do 24 kwietnia.

Ulica Śląska – widok w kierunku Oliwy. Trwają przygotowania do położenia nawierzchni jezdni.

Termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu: 27.03.2023r. (godz. 7:00)  – 24.04.2023r.

Zmiany w organizacji ruchu:

Etap 3 tymczasowej organizacji ruchu polegać będzie na zamknięciu dla ruchu skrzyżowania Śląska – Beniowskiego – Szczecińska. Fragmenty ulic: Śląskiej na odcinku Arkońska – obszar prac przy skrzyżowaniu oraz Szczecińskiej na odcinku Lęborska – obszar prac przy skrzyżowaniu, będą ulicami dwukierunkowymi (czasowa likwidacja miejsc postojowych). Dojazdy do posesji zostaną poprowadzone objazdami.

Na odcinku ulicy Śląskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Droszyńskiego, Arkońską i Szczecińską będą w dalszym ciągu kontynuowane prace brukarskie na ciągach pieszych oraz zjazdach, które nie będą miały wpływu na przejezdność. 

Koszt prowadzonych prac wynosi 5 695 140,61 zł.

Pw

Ostatnia edycja: 23 marca, 2023 o 22:03