Reklama

Zapach marihuany na klatce schodowej

Nie tylko zapach marihuany na klatce schodowej zaprowadził policjantów do oliwskiego mieszkania dilera narkotykowego.

Zapach marihuany na klatce schodowej
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o mieszkańcu Oliwy, który handluje narkotykami.

Gdy policja przyjechała do jego mieszkania, zapach marihuany roznosił się po całej klatce schodowej. Niczego niepodejrzewający 34-latek właśnie wychodził ze swojego mieszkania.

– Kryminalni wylegitymowali mężczyznę i po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia 6 miesięcy kary więzienia za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dalej policjanci zajęli się sprawdzeniem mieszkania – opisuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Pod blatem wyspy kuchennej znaleziono ponad 7000 porcji klefedronu oraz prawie 100 porcji marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. 34-latek został następnie doprowadzony do aresztu w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 8 lat więzienia. Jeżeli przedmiotem czyny jest znaczna ilość narkotyków, wówczas kara więzienia wynosi nawet 12 lat.

Za KMP Gdańsk