Reklama

Zatrzymania kolejnych osób z dużą ilością narkotyków

Mefedron, marihuana, amfetamina, klefedron – to cześć z listy narkotyków znalezionych dzięki pracy kryminalnych z Oliwy i Przymorza.

Podczas przeszukania torby 25-latki, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli cztery worki foliowe, w którym było 576 porcji handlowych mefedronu i 15 porcji marihuany
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

22 sierpnia kryminalni z Oliwy zatrzymali dwie osoby, które posiadały środki odurzające i zabezpieczyli łącznie prawie 700 porcji handlowych marihuany oraz mefedronu.

Narkotyki w zatrzymanym samochodzie na ul. Piastowskiej

Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 13:00 na ul. Piastowskiej.

Policjanci zatrzymali do kontroli 25-latkę z powiatu gdańskiego, która kierowała Volkswagenem Sharanem. W trakcie interwencji kobieta zachowywała się nerwowo, funkcjonariusze wyczuli też zapach marihuany w jej aucie. Podczas przeszukania torby 25-latki, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli cztery worki foliowe, w którym było 576 porcji handlowych mefedronu i 15 porcji marihuany – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji.

Podejrzana w prokuraturze usłyszała zarzut w tej sprawie i została objęta dozorem policyjnym.

100 porcji marihuany w BMW

Tego samego dnia kryminalni z Oliwy zdobyli informacje o tym, że gdańszczanin poruszający się samochodem marki BMW, może mieć przy sobie środki odurzające.

Przed godziną 18:00 kryminalni zauważyli 21- latka, który zaparkował swoim BMW, na jednej z ulic Chełmu.

– Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec gdańszczanina, który w ręku trzymał worek foliowy z suszem roślinnym. Kryminalni zabezpieczyli opakowanie, w którym było prawie 100 porcji marihuany. Podczas czynności w tej sprawie 21-latek naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, a w trakcie sprawdzania danych gdańszczanina, okazało się, że kierując samochód, złamał sądowy zakaz, który obowiązywał go do grudnia 2023 roku – dodaje podinsp. Magdalena Ciska.

Mężczyzna został zatrzymany. 21-latek usłyszał trzy zarzuty za posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności funkcjonariusza Policji oraz za złamanie zakazu sądowego. W czwartek sąd zadecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sejf pełen narkotyków na Rudnikach

25 sierpnia rano kryminalni z Przymorza weszli do jednego z mieszkań w dzielnicy Rudniki, po tym, jak ustalili, że gdańszczanin może tam przechowywać narkotyki.

– Po wylegitymowaniu 41-letniego mężczyzny, w trakcie przeszukania sejfu stosującego w  pokoju, policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy pojemniki, w których były środki odurzające. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w samochodzie 41-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji.

Według wstępnej opinii biegłego, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci ponad 400 porcji amfetaminy, mefedronu, klefedronu i tabletek psychotropowych. Podejrzany usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wczorajszą decyzją sądu został też aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 28 sierpnia, 2023 o 18:01