Reklama

Zatrzymano włamywaczy, którzy okradli mieszkanie na VII Dworze

Kryminalni z komisariatu w Oliwie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców w wieku 19 i 16 lat, którzy włamali się do mieszkania w dzielnicy VII Dwór. Ich łupem padły przedmioty i biżuteria warte ponad 20 tys. zł.

Zatrzymano włamywaczy, którzy okradli mieszkanie na VII Dworze
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

24 maja policjanci z komisariatu w Oliwie zostali poinformowani o włamaniu do mieszkania na jednej z ulic dzielnicy VII Dwór.

Włamywacze zdemontowali wkładkę w drzwiach wejściowych do mieszkania i ze środka wynieśli pusty sejf warty 500 zł.  Jednak straty były znacznie większe. Skradziono także biżuterię oraz router internetowy warte ponad 20 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Oliwie.

W poniedziałek po południu do tej sprawy na ul. Czajkowskiego zatrzymali 19-latka z Gdańska. Kilka godzin później policjanci zatrzymali i doprowadzili do policyjnej izby dziecka 16-letniego gdańszczanina – podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Policjanci odzyskali również część skradzionej biżuterii oraz router, które sprawcy zastawili w dwóch lombardach.

16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich. Podejrzany 19 -latek usłyszał dwa zarzuty za kradzież i kradzież z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Pw/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 7 lipca, 2023 o 23:44