Reklama

Zatrzymano złodzieja oliwskich rowerów

W Malborku zatrzymano złodzieja, który ukradł rower w jednym z bloków przy alei Grunwaldzkiej w Oliwie. Okazuje się, że mężczyzna w tym roku ukradł w Oliwie już 5 jednośladów.

Zatrzymano złodzieja oliwskich rowerów
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

14 sierpnia w okolicy południa z klatki schodowej na 4 piętrze bloku przy alei Grunwaldzkiej 595 został skradziony rower wartości 1500 zł. Zgłoszenie w tej sprawie przyjęli policjanci z Komisariatu IV Policji w Gdańsku – Oliwie.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy. Zabezpieczono także monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy. 5 września zdjęcie osoby podejrzanej o kradzież policja rozesłała do mediów.

Jednak wcześniejsze działania policji już przyniosły efekty. Tego samego dnia, na ul. Sikorskiego w Malborku policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Tczewa podejrzanego o przestępstwo popełnione w Oliwie.

– Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw. W okresie od marca do sierpnia z terenu Oliwy ukradł z klatek schodowych bloków mieszkalnych pięć rowerów o łącznej wartości 9 tysięcy złotych.

– informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

48-latek usłyszał pięć zarzutów w tej sprawie. W przeszłości był już karany za kradzieże, dlatego za zarzucane mu czyny odpowie w warunkach recydywy.

Pp/KMP

Ostatnia edycja: 8 września, 2023 o 12:01