Reklama

Zielona plaża w Oliwie

Więcej zieleni  dla mieszkańców Gdańska. Od sierpnia mieszkańcy mają do dyspozycji  nowe miejsca do wypoczynku. ?Zielona plaża?  – jedno z takich miejsc  powstało w Oliwie.

Potok Oliwski przy "Zielonej plaży"
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Więcej zieleni  dla mieszkańców Gdańska. Od sierpnia mieszkańcy mają do dyspozycji  nowe miejsca do wypoczynku. ?Zielona plaża?  – jedno z takich miejsc  powstało w Oliwie.

Chodzi o teren znajdujący się w okolicach stawu Młyna V przy ul. Pomorskiej i al. Grunwaldzkiej.  Podobnie zagospodarowany ma być  teren za pomnikiem obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.  Trawniki  tam mają być specjalnie przygotowane i  pielęgnowane. Ma to polegać na częstym koszeniu, grabieniu, sprzątaniu a nawet podlewaniu.

W Oliwie zieleni jest bardzo dużo, jest cały obszar doliny Potoku Oliwskiego od Doliny Radości aż do Jelitkowa – mówi Ewa Woźniak z Zarządu Dróg i Zieleni.  Ale chcemy właściwie tym trawnikiem uchronić Park Oliwski od użytkowania na biwakowanie czy plażowanie, co już się zdarza.

Park zasypany ręcznikami i leżakami jest dowodem na to, że potrzebne są takie miejsca. A Park Oliwski absolutnie się na to nie nadaje – podkreśla Ewa Malzacka z ZDiZ. Sa tam już grupy grające w piłke lub osoby jeżdżące na rowerach.

Chcemy zaprosić mieszkańców na nowo założony trawnik przy ul. Pomorskiej, dodaje Ewa Woźniak. Ważne jest by uczulić mieszkańców by nie chodzić tam z psami. Trawnik będzie specjalnie oznakowany. Chodzi o to by w mieście były obszary wolne od psich odchodów, gdzie będzie można wypoczywać bez obaw.

?Zielona plaża? będzie utrzymywana do końca sezonu, a czy taka forma stanie się popularna okaże się pod koniec roku. Trawniki powstały z pieniędzy Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach statutowych zadań tego funduszu.

Posłuchaj >>> rozmowy

ESKA Trójmiasto