Reklama

Złapali złodzieja rowerów – recydywistę

Policjanci z Przymorza zatrzymali złodzieja rowerów, który grasował na terenie Oliwy i Przymorza. Nakradł jednośladów na łączną wartość 85 tys. złotych.

Złapali złodzieja rowerów – recydywistę
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od jakiegoś czasu kryminalni  z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża pracowali nad sprawami kradzieży rowerów, do których dochodziło na terenie Przymorza.

Rozmowy z osobami mogącymi coś wiedzieć oraz zapisy monitoringu przyniosły efekty.

W środę rano kryminalni pojechali do jednej z miejscowości powiatu puckiego i tam zatrzymali podejrzewanego o kradzież rowerów 43-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pokoju, który wynajmował, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli odzież, w której sprawca dokonywał kradzieży i włamań, a która została zarejestrowana na zapieczonych monitoringach. 43-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Policjanci z Przymorza oraz Oliwy ustalili, że podejrzany od listopada 2023 roku do maja 2024 na trenie obu dzielnic ukradł z klatek schodowych, hal garażowych lub z komórek lokatorskich 16 rowerów oraz jedną hulajnogę elektryczną o łącznej wartości ponad 85 000 złotych.

Dodatkowo włamując się do jednej z hal garażowych, podejrzany uszkodził drzwi, powodując straty na ponad 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał 18 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia i spowodowanie strat na łączną kwotę prawie 100 000 złotych.

W przeszłości był on już karany za przestępstwa podobne, dlatego za zarzucane mu czyny odpowie jako recydywista.

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia. Za kradzież i uszkodzenie mienia z warunkach recydywy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Za KWP Gdańsk

Ostatnia edycja: 7 czerwca, 2024 o 14:59