Reklama

Zmiany na stanowisku Nadleśniczego Gdańskiego

Nadleśnictwo Gdańsk ma nowe kierownictwo. Po raz pierwszy w historii gdańskimi leśnikami kierować będzie kobieta – Paulina Partyka – Drzazga. Ustąpujący Nadleśniczy odszedł na emeryturę.

Dr inż. Janusz Mikoś oraz nowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk Paulina Partyka – Drzazga | fot. FB/RDLP w Gdańsku
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nadleśnictwo Gdańsk ma nowe kierownictwo. Po raz pierwszy w historii gdańskimi leśnikami kierować będzie kobieta – Paulina Partyka – Drzazga. Ustąpujący Nadleśniczy odszedł na emeryturę.

To zmiana którą trzeba odnotować. Kierownictwo Nadleśnictwa Gdańsk jest od początku miesiąca w kobiecych rękach.

31 stycznia Bartłomiej Obajtek, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku powołał na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk Paulinę Partyka – Drzazgę. Równocześnie dyrektor Obajtek podziękował za wieloletnią służbę odchodzącemu na emeryturę Januszowi Mikosiowi, który w Lasach Państwowych przepracował 41 lat z czego aż 30 lat. na stanowisku nadleśniczego.

Jest to pierwszy przypadek, gdy na czele Nadleśnictwa Gdańsk staje kobieta. Jednak wiele wskazuje na to, że musiała paść ta twierdza będąca dotychczas domeną mężczyzn.

Tak, pierwszy raz kobieta została Nadleśniczym Nadleśnictwa Gdańsk, jednak większość naszej kadry kierowniczej to kobiety – potwierdza Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Paulina Partyka – Drzazga pracowała wcześniej w Nadleśnictwie Dobrocin (woj. warmińsko – mazurskie). Była starszą specjalistką ds. zagospodarowania lasu.

W ostatnich latach było kilka zmian na stanowisku szefa Nadleśnictwa Gdańsk. Jednak za każdym razem stanowisko obejmowały osoby mające już doświadczenie nadleśniczego. – To raczej zupełny przypadek, niż praktyka – stwierdza Łukasz Plonus.

Nam w Oliwie pozostaje mieć nadzieję, że nowy Nadlaśniczy łaskawszym okiem spojrzy na Lasy Oliwskie i wsłucha się w głos mieszkańców stanowczo ostatnio wyrażony w konsultacjach dot. planowanych na ten rok wycinek.

Tomasz Strug

Nadleśnictwo Gdańsk mapa

Mapa Nadleśnictwa Gdańsk

Ostatnia edycja: 9 lutego, 2022 o 11:33