Reklama

Znów pijani kierowcy na ulicach Oliwy

W miniony weekend w Gdańsku policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwunastu kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich wpadło w Oliwie. Jeden z kierowców był uczestnikiem nocnej kolizji drogowej przy Hali Olivia.

Znów pijani kierowcy na ulicach Oliwy
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W sobotę po godzinie 6. nad ranem na ul. Spacerowej policjanci ruchu drogowego zbadali trzeźwość 31-latka kierujący Volkswagenem. Podczas badania okazało się, że mężczyzna był pijany i miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę, przed godziną 2. funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej doszło do kolizji. Na miejscu zbadano trzeźwość uczestników zdarzenia. Jak się okazało 45-letni sprawca kolizji miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila i nie miał uprawnień do kierowania.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także sądowy zakaz i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Za kierowanie samochodem bez uprawnień przed sądem grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 4 marca, 2024 o 15:57