Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
poniedziałek, 14 marzec 2022 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy

Od dwóch tygodni w Centrum Ekumenicznym św Brygidy przy ul. Polanki mieszka grupa uciekinierów z Ukrainy. Siostry Brygidki proszą mieszkańcow o pomoc w ubraniu dzieci i pampersy. Wszystko inne na razie mają.

Dział: Aktualności

W tym roku wyremontowane zostaną cztery przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe w Oliwie. Pojawią się na nich wygodne dla wszystkich użytkowników gumowe płyty.

W tym roku Gdańsk planuje rozpoczęcie remontów przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez torowiska oraz przejazdów drogowo torowych. Prace maja być prowadzone w 19 lokalizacjach. - Poprawi się standard i bezpieczeństwo na przejazdach i przejściach przez torowiska, a także komfort tak podróżujących komunikacją miejską jak i pieszych, rowerzystów i kierowców – informuje na swoim profilu Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Wygodniej będzie również w Oliwie:

  • przejście dla pieszych wspólne ze ścieżką rowerową Wita Stwosza – Przystanek Uniwersytet - z wymianą nawierzchni na płyty gumowe,
  • przejście dla pieszych Wita Stwosza – przystanek Tetmajera - z wymianą nawierzchni na płyty gumowe,
  • przejście dla pieszych wspólne ze ścieżką rowerową Pętla Oliwa – skrzyżowanie z Opata J. Rybińskiego – wjazd na pętlę od strony Jelitkowa - z wymianą nawierzchni na płyty gumowe,
  • przejście dla pieszych wspólne ze ścieżką rowerową Pętla Oliwa – skrzyżowanie z Opata J. Rybińskiego – wyjazd na pętlę w stronę Jelitkowa - z wymianą nawierzchni na płyty gumowe,

Dodatkowe prace w okolicy:

  • przejazd drogowo-torowy Chłopska – Kołobrzeska (w stronę Oliwy) - z wymianą nawierzchni na bitumiczną.

Część z tych lokalizacji wskazali mieszkańcy. Np. remont przejścia przy przestanku Tetmajera to wynik wygranego projektu do Budżetu Obywatelskiego.

Pp

 

Dział: Aktualności

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2732 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5692 Historia

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Newsletter

Kalendarium tekstów

« Marzec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31