Reklama

„Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” – nowa książka z lokalnymi historiami

Książek mówiących o lokalnej historii nigdy za wiele. Na czytelników czeka od kilku dni najnowsza książka „Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” autorstwa Joanny Raftopulos.

„Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” – nowa książka z lokalnymi historiami
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

„Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” autorstwa Joanny Raftopulos ukaże się Nakładem wydawnictwa Księży Młyn. Jest to kolejna publikacja z serii wydawnictwa „Sekrety”, tym razem w całości poświęcona gdańskim dzielnicom.

Sekrety Oliwy

Czy wiecie, jaka była przyczyna przyłączanie Olowy do Gdańska. Albo dlaczego Dom Zarazy ma taką nazwę?

„Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” zawiera 33 fascynujące opowieści z historii Wrzeszcza i Oliwy. Z pewnością nie każdy je zna. W przypadku Oliwy poznamy również m.in. opowieść o złotych czasach narciarstwa w naszej dzielnicy, o oliwskich bigbitowcach, czy o Jerzym Janczukowiczu i jego Willi Rekin.

Autorka Joanna Raftopulos jest urodzoną w 1986 roku gdańszczanką. Absolwentka archeologii w Toruniu i historii w Gdańsku. Do tej pory związana z trójmiejskimi muzeami (Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Miasta Gdyni) oraz Instytutem Kultury Miejskie czy Europejskim Centrum Solidarności. Pasjonatka historii Pomorza i animacji kultury.

Premiera i spotkanie z autorką

Aby popularyzować lokalna historię, nasz portal objął patronatem książkę „Sekrety Wrzeszcza i Oliwy” i zaprasza na spotkanie z autorką.

Premiera książki i spotkanie z autorką odbędzie się 25 listopada o godzinie 17 w Bramie Wyżynnej w Gdańsku.

Pw