Reklama

PIASTOWSKA 49. Zamieszkaj w zielonej enklawie Gdańska  

PIASTOWSKA 49 to nowa inwestycja firmy EKOLAN – miejska, elegancka kamienica, w której mieści się tylko 6 apartamentów. Powstaje w sercu Małego Przymorza, które kiedyś należało do Oliwy, potem do Przymorza, a ewidentnie stanowi odrębną w swoim charakterze enklawę. To miejska nisza ukryta w zaciszu, zaledwie 270 m od parku przy Stawie Młyńskim Subisława.

PIASTOWSKA 49. Zamieszkaj w zielonej enklawie Gdańska  
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kameralny budynek w willowej okolicy, która aż zaskakuje spokojem, biorąc pod uwagę fakt, że Aleja Grunwaldzka czy ulica Chłopska są oddalone o kilkaset metrów. A jednocześnie jesteśmy niemal w połowie drogi między Parkiem Oliwskim a plażą w Jelitkowie. Blisko jest stąd również do przystanku autobusowego, tramwajowego czy stacji SKM Gdańsk Oliwa. – mówi Iwetta Rusik, pełnomocnik zarządu Ekolanu. – Dominuje tutaj niska zabudowa, ukryta wśród starych, wysokich drzew. Budynek ma przyjazną skalę, mieści się tu tylko 6 apartamentów. To propozycja dla osób, które szukają miejsca z charakterem, w mieście, ale nie chcą żyć na dużym osiedlu – dodaje Iwetta Rusik.

Apartamenty mają od 48 do blisko 100 m2 powierzchni. Wszystkie są dobrze doświetlone przez duże okna, wychodzące na trzy strony świata. W każdym z nich widać czytelny podział na strefy: dzienną i prywatną. Niepowtarzalny styl mansardowych apartamentów na ostatniej kondygnacji podkreślają skosy i lukarny, inspirujące do klimatycznej aranżacji.

Budynek odznacza się nowoczesną architekturą, z nutką klasycznej elegancji. Bryłę wieńczy spadzisty grafitowy dach, a lekkości nadają jej duże okna i balustrady głębokich balkonów. O wygodzie mieszkańców decyduje również to, czego nie widać: winda oraz hala garażowa.

Do charakteru miejskiej kamienicy nawiązują detale aranżacji strefy wejściowej. Wnętrze oświetla dekoracyjna lampa – wariacja na temat klasycznego żyrandola. Na podłodze znajduje się charakterystyczna mozaika, która stanowi również element dekoracyjny windy. Stylu korytarzom dodają szlachetne dębowe forniry wykorzystane w zabudowach ściennych. Stonowaną, neutralną kolorystykę przełamują czarne akcenty. Ścianę na parterze zdobi płaskorzeźba – minimalistyczny relief. Przed domem rosną stare drzewa, w tym zielone przez cały rok świerki. Zaprojektowano też ogrody deszczowe.

Budowa inwestycji jest już zaawansowana, zakończenie realizacji jest planowane na III kwartał 2024 r.  

Więcej informacji: www.piastowska.ekolan.pl

Publikacja sponsorowana

Ostatnia edycja: 26 lutego, 2024 o 17:16