Reklama

Zapraszamy na Dzień Otwarty Atrium Oliva

W najbliższą sobotę 18 maja br. ALLCON zaprasza na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć gotową już inwestycję Atrium Oliva.

Zapraszamy na Dzień Otwarty Atrium Oliva
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

To projekt, w którym ALLCON postawił na innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. Dlaczego? Bo miejsce, w którym mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stąd tak duże zaangażowanie dewelopera w stworzenie przestrzeni do życia, która będzie miała kojący wpływ na zdrowie i samopoczucie jej mieszkańców. A nie ma lepszej lokalizacji na tak wyjątkową inwestycję niż Oliwa.

Idea miejsca stworzona na podstawie badań

Architekci z pracowni ROARK Studio skorzystali z badań z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki nt. wpływu przestrzeni na funkcjonowanie mózgu, przed przystąpieniem do projektowania inwestycji. Wyniki pomogły wytyczyć ścieżki, którymi poruszać się będą mieszkańcy oraz przestrzenie sprzyjające poznaniu się i nawiązaniu więzi między sąsiadami.

Tak powstało serce osiedla, obniżone terenowo patio ze strefą rekreacji, a także zatopione w zieleni miejsca, w których można odpocząć. Dopiero w drugim takcie powstała okalająca te przestrzenie architektura. Usytuowanie budynków zostało dopasowane do naturalnego ukształtowania terenu, wykorzystując niewielki naturalny spadek, zachowując przy tym, na czym bardzo zależało deweloperowi, istniejący drzewostan.

Koncepcja domu atrialnego

Atrium Oliva układem nawiązuje do domu atrialnego, który przeskalowany został przez architektów na całe założenie. Przestrzeń między budynkami została zaprojektowana tak, by stworzyć różnorodne miejsca o wielofunkcyjnych zastosowaniach.

Największą satysfakcję sprawia nam udzielenie właściwej odpowiedzi na potrzeby przyszłych mieszkańców. Staramy się projektować z myślą właśnie o nich, wyobrażając sobie różnorodne scenariusze ich życia. Mamy przekonanie, że Atrium Oliva będzie właściwym wyborem dla osób lubiących korzystać z udogodnień miejskiego stylu życia, równocześnie pragnących zaznać zalet sąsiedzkiego, pogodnego sposobu spędzania wolnego czasu. – mówi Jakub Bladowski, prezes pracowni Roark Studio.

Niestandardowe kamienne dekoracje ścienne

We wnętrzach ALLCON postawił na wysokiej klasy minimalizm.

Głównym zamiarem było stworzenie przestrzeni wspólnych – półpublicznych, przywołujących charakter przestrzeni udomowionych. W myśl głównego założenia, wnętrza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oferować swoim mieszkańcom jak najwięcej funkcji wspomagających regenerację oraz odpoczynek od codziennego zgiełku życia miejskiego.  – Paulina Rowińska, Architekt wnętrz i krajobrazu spółki deweloperskiej ALLCON.

Na ścianach pojawią się też niestandardowe kamienne dekoracje wykonane przez lokalnego artystę, o których niezwykłą historię opowiedzą przewodnicy podczas dnia otwartego.

Prozdrowotne rozwiązania

ALLCON jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce, wprowadził do inwestycji znane do tej pory z uzdrowisk rozwiązanie – tężnię solankową. Ma ona właściwościowości lecznicze, pozytywnie wpływa na infekcje górnych dróg oddechowych i zapobiega ich nawracaniu, działa odprężająco, redukuje stres i poprawia nastrój.

Jednak to nie jedyne rozwiązanie prozdrowotne wprowadzone na inwestycji. W centrum rekreacji znajdują się dwie sauny, tradycyjna i infrared (której działanie pozytywnie wpływa na regenerację mięśni głębokich). Na co jeszcze w swojej inwestycji postawił ALLCON, dowiecie się już 18 maja podczas dnia otwartego.

Kojąca moc zieleni

Atrium Oliva skąpane jest w zieleni. Z okien apartamentów rozciąga się widok na zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. ALLCON „zaprosił” zieleń lasu do środka inwestycji, wypełniając ją rodzimymi gatunkami. Na inwestycji zasadzono aż 22 tys. roślin.

Dla ułatwienia ich uprawy zastosowano automatyczny system podlewania zieleni oraz czujniki w glebie, dzięki którym rośliny otrzymują tyle wody, ile jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu.

ALLCON stawia na innowacje

Na terenie inwestycji zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających codzienne życie mieszkańców, wśród nich można wymienić m.in. system automatyki domowej, sczytywanie tablic rejestracyjnych, ładowarki elektryczne, specjalnie zaprojektowane oznakowanie, udogodnienia dla rowerzystów i panele fotowoltaiczne.

Inwestycja doceniona przez międzynarodowych ekspertów

ALLCON to jeden z nielicznych deweloperów w Polsce, który certyfikuje inwestycje mieszkaniowe w międzynarodowym systemie BREEAM. To rzetelny dowód wysokiego standardu projektu. Niezależni eksperci docenili lokalizację, wysokiej jakości certyfikowane materiały, długą listę udogodnień oraz rozwiązania przyjazne środowisku w Atrium Oliva. Kolejnym międzynarodowym potwierdzeniem wyjątkowości inwestycji jest wygrana w konkursie European Property Awards, który można porównać do Oscarów w branży nieruchomości. Atrium Oliva w konkursie European Property Awards 2022-2023 otrzymała nagrodę FIVE STAR dla najlepszej inwestycji w swojej kategorii.

Zapisz się na wydarzenie

W sobotę 18 maja br. w godzinach od 10:00 do 16:30 ALLCON zaprasza na dzień otwarty Atrium Oliva. Aby wziąć udział w wydarzeniu i poznać nagrodzoną inwestycję, należy zapisać się na listę gości dostępną TUTAJ.

Zapisane osoby będą miały możliwość wyboru pomiędzy spacerem z przewodnikiem a swobodnym zwiedzaniem dostępnych apartamentów.

Publikacja sponsorowana

Ostatnia edycja: 19 maja, 2024 o 07:48