Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?

Paź 07, 2022

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Mikołajem Golachowskim "Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?".

Jednym z najczęściej powielanych w kulturze masowej, błędnych stereotypów, jest zestawienie pingwinów z niedźwiedziami polarnymi, choć w rzeczywistości zwierzęta te żyją na przeciwległych końcach świata. W tej prezentacji poznajemy zarówno same niedźwiedzie, jak i różnorodne zwierzęta zamieszkujące Antarktykę, ucząc się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi. Oprócz zdjęć, prezentacja okraszona jest licznymi dźwiękami wydawanymi przez zwierzęta. Wraz ze zdjęciami pięknych, mroźnych krajobrazów, prezentacja ta stanowi pouczającą i fascynującą wycieczkę w samo serce królestwa Przyrody.

Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie. Polecamy profil na fb: Mikołaj Golachowski - Opowieści o zwierzołkach.

Termin: środa, 19 października 2022, godz. 17:30
Miejsce spotkania: siedziba Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51
Czas trwania: 90 minut 
Uczestnicy: Spotkanie kierujemy do rodzin z dziećmi w wieku 5-13 lat, które mają pierwszeństwo przy zapisach na listę uczestników. W przypadku wolnych miejsc na listę możemy zapisać rodziny z dziećmi starszymi i osoby indywidualne.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści maila proszę podać imiona i nazwiska uczestników, numer telefonu i wiek dzieci. W tytule maila prosimy wpisać: Pingwiny.
Zapisanie się na spotkanie jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Liczba miejsc ograniczona! W przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniu prosimy o poinformowanie nas – mailowe lub telefoniczne. W przypadku wolnych miejsc w dniu 17 października poinformujemy osoby z listy rezerwowej o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 październik 2022 10:20
  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28