Marsz Na Orientację "Tropem Ptasim"

Sie 13, 2017

Trzecia rano to jeszcze noc? A czwarta lub piąta? My często jeszcze śpimy, ale nie świat wokół nas. Gdyby wyjść na łąkę, do lasu lub nawet uchylić szerzej okno, da się słyszeć, że przyroda żyje i przemawia do nas ptasim głosem. Kto rano wstanie, ten może rozpocząć dzień jedną z najpiękniejszych symfonii. Różnorodność w świecie ptasim nie ogranicza się jednak wyłącznie do porannych treli. Marsz Na Orientację Tropem Ptasim jest propozycją dla tych, którzy oprócz aktywnego wypoczynku odczuwają potrzebę odkrywania skarbów bioróżnorodności tuż za progiem swojego domu.

Trójmiejski Park Krajobrazowy jest idealnym miejscem do realizowania obu wspomnianych celów, łączy bowiem w sobie ogromne zróżnicowanie przyrody ożywionej, nieożywionej i krajobrazu, a to wszystko niemal tuż za progiem. Wychodząc naprzeciw potrzebom i realizując swoją misję Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku pragnie zaprosić do udziału w niecodziennym marszu na orientację. Marszu, w którym liczy się nie tylko rywalizacja, ale również wiedza i wrażliwość na wartości przyrodnicze. Jeśli lubisz chodzić, spacerować, aktywnie spędzać czas, jeśli odkrywasz w sobie pasję przyrodnika, obserwatora przyrody lub po prostu lubisz swoje otoczenie i pragniesz je poznawać, jeśli masz wiedzę przyrodniczą lub chcesz ją wzbogacić, w końcu jeśli lubisz odrobinę rywalizacji, to chodź z nami tropem ptasim!

Marsz organizowany jest w ramach zadania „Chronię Gdańską Przyrodę” - cykl zajęć praktycznych, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

DŁUGOŚĆ I TRUDNOŚĆ TRASY:

Trasa ma około 7 km długości w zróżnicowanym terenie, z kilkoma stromymi podejściami i zejściami. Przeznaczona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

PROGRAM MARSZU:

Data: 26.08.2017 r. (sobota)

Nasz marsz zaczynamy przy ulicy Abrahama w Gdańsku (VII Dwór), na skrzyżowaniu wejść do Doliny Samborowo i Zielonej Doliny. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:15 i potrwa do 9:45. Podczas rejestracji zostaną wręczone pakiety uczestnika. Potem nastąpi oficjalne przywitanie i rozpoczęcie marszu.

Udział w marszu jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 58-341-43-76, podając niezbędne dane: IMIĘ, NAZWISKO, ADRES E-MAIL i TELEFON KONTAKTOWY.

Zgłoszenia przyjmowane są od indywidualnych osób lub drużyn dwuosobowych.

Szczegóły w regulaminie.

Dojazd komunikacją miejską: do przystanku Abrahama (Strzyża) tramwajami linii 5, 6, 9, 11, 12, oraz autobusem linii 149 do przystanku Meczet.

Dojazd samochodem: ulica Abrahama. W pobliżu znajduje się parking na końcu ulicy, a także przy kościele Parafii pw. Św. Stanisława Kostki (Abrahama 38). Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

Marsz składać się będzie z trzech etapów:

ETAP I - zimujemy czy odlatujemy?

ETAP II – sowi las.

ETAP III – ptasie zagadki.

PAKIET UCZESTNIKA:

W skład pakietu uczestnika wchodzić będą:

-       mapa z oznaczoną trasą i punktami I i II

-       instrukcje dla poszczególnych etapów

-       karty do wykonania zadań na poszczególnych etapach

-       identyfikator z informacjami o uczestniku i kontaktem do organizatora

-       woda 0,5l niegazowana

-       słodka niespodzianka

-       ołówek lub długopis

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

-       kompas,

-       naładowany telefon komórkowy o numerze kontaktowym podanym w zgłoszeniu,

-       odpowiednią odzież, w tym pełne buty i odzież przeciwdeszczową,

-       zapasowe przybory do pisania

-       dodatkową wodę i pożywienie wedle własnego zapotrzebowania

-       zalecany mały plecak lub torba

-       dobry humor

Regulamin marszu i szczegółowy opis punktacji znajduje się na stronie: www.lop.gda.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 16:28
  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Newsletter

Kalendarium tekstów

« Luty 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28