Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ

Cze 27, 2018

NIEMAPA zaprasza mieszkańców Gdańska i turystów na rodzinne spacery po mieście Neptuna oraz na niezwykłą wystawę w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Zabawny, ilustrowany przewodnik z serii NIEMAPA pokazuje ciekawe miejsca, architekturę, kulturę i przyrodę Gdańska, a skierowana do całych rodzin wystawa zaprasza do radosnego eksplorowania miasta w dziecięcej skali. Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!

Wystawa ODKRYJ GDAŃSK Z NIEMAPĄ pokazuje trzy aspekty Gdańska: morze, miasto i przyrodę.

Na wystawie znajdują się trzy namioty dla trzech plemion: Morskich Wilków, Mieszczuchów i Leśnych Duszków. To tu dzieci i ich rodziny znajdą inspirację do spacerów, wycieczek i zabaw w mieście. W namiocie Morskich Wilków można łowić rybki, ładować kontenerowce, nadawać morsem albo bawić się łódeczkami na Motławie. U Mieszczuchów nie zabrakło bloków na Zaspie, jest sporo zabawy detalami architektonicznymi kamienic oraz okazji, by zaglądać w okienka CSW Łaźnia, gdzie ukryto dzieła sztuki współczesnej. Zielona trawa Leśnych Duszków zaprasza do relaksu, tu można poczytać, przyjrzeć się życiu w martwym drewnie i posłuchać głosów różnych ptaków. W każdej przestrzeni odwiedzające wystawę dzieci oraz dorośli mogą dotykać i bawić się do woli. „Zależy nam na tym, żeby tworzyć miejsca interaktywne, a jednak analogowe, inspirujące i przyjazne nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców” – mówią kuratorki wystawy z kolektywu Mamy Projekt. Na wystawie można też zrobić sobie rodzinne zdjęcie na tle ścianki prezentującej najciekawsze obiekty w Gdańsku. „Wystawa skierowana jest do rodzin z dziećmi – od zawsze najważniejszych gości naszego muzeum. Spojrzenie na Gdańsk oczami najmłodszych daje nową perspektywę odkrywania miasta, ciekawą również z punktu widzenia etnografii i antropologii współczesności” – podkreśla Waldemar Elwart, Kurator Oddziału Etnografii MNG.

Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty. Warto obserwować fanpage organizatora wystawy – Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

TERMIN:

Data:

LOKALIZACJA:

 Muzeum Narodowe W Gdańsku / Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki) / Ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk - Oliwa
  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Newsletter

Kalendarium tekstów

« Czerwiec 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30