Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Miasto, kocham - czas na VII Dwór

Lip 11, 2022

Zapraszamy do uważnego odkrywania dzielnicy VII Dwór podczas plenerowego wydarzenia zatytułowanego „Miasto, kocham”.

16 i 17 lipca (sobota, niedziela) czekać na was będą m.in.:
– piknik w pięknej scenerii ogrodów działkowych przy dźwiękach żab, ropuch i traszek,
– warsztaty artystyczne i ruchowe dla osób w każdym wieku,
– potańcówka na dziedzińcu dawnej restauracji Kasztel,
– joga dla dzieci i dorosłych oraz gimnastyka dla seniorów i seniorek,
– wspólne sobotnie śniadanie i niedzielny obiad,
– koncerty muzyków, którzy mieszkają i tworzą w dzielnicy VII Dwór, 
– wykład o architekturze Osiedla Młodych,
– spacery ornitologiczne, zielarskie, historyczne i choreograficzne.

Podczas wydarzenia spotkamy się głównie w obszarze ulic Rodakowskiego, Michałowskiego, na Lagrach i działkach przy ulicy Norblina.

Zaplanujcie sobie cały weekend z nami i chodźcie na Dwór! 

 

PROGRAM

16 LIPCA (SOBOTA)

11.00–22.30

11.00–18.00 Punkt Informacyjny

/przy Lewiatanie, ul. Norblina 23

11.00–12.30 Spacer historyczno-krajoznawczy z Łukaszem Darskim (Dziarski Przewodnik)

/start: Punkt Informacyjny

 

PLAC ZABAW POD LASEM I OKOLICE (na wysokości ul. Michałowskiego 50)

11.00–12.30 Wykład o zdrowym starzeniu się oraz animacja ruchowa (dla seniorów i seniorek) z Wojtkiem Stammem

12.30–13.30 Tai Chi (dla osób 15+) z Joanną Sobańską

16.00–18.00 Weź odpocznij – warsztaty z odpoczywania (dla osób dorosłych) z Dorotą Brzezińską, zapisy*

  1. UL. ABRAHAMA / LAS

12.00–14.00 W ramach tańca – spacer choreograficzny z Natalią Chylińską, Katarzyną Pastuszak i Ulą Zerek (Polka dot); zapisy*

/start: przy krzyżu, koniec ul. Abrahama

21.00–22.30 Wieczorno-nocne ptasie trele i pohukiwania – spacer ornitologiczny z Eweliną Kurach (Stowarzyszenie Ochrony Sów); zapisy*

/start: parking przy kortach tenisowych, ul. Abrahama 38

 

OKOLICA DAWNEGO KASZTELU (ul. Rodakowskiego 3A)

11.00–14.00 Późne śniadanie oraz muzyka z płyt winylowych Jakuba Knery – jedzenie: Joule, Jeden Chleb; napoje: lang.fuhr; płatność: karta i gotówka

12.00–18.00 Ciach Fryzjer – mobilny salon fryzjerski Katki Blajchert

14.00–15.30 Koncert zespołu Mała Motoryka w składzie: Katarzyna Aleksandrowicz, Wojtek Juchniewicz, Kamil Matecki, Grzegorz Truszkowski, Katarzyna Połom, Iza Romińska, Piotr Wyrwaszewski, Arek Ignaciuk

18.00–20.00 Potańcówka ze Swing Revolution Trójmiasto oraz zespołem w składzie: Irka Zapolska, Arek Czernysz, Adam Pachla, Maksymilian Kreft

 

BOISKO, UL. MICHAŁOWSKIEGO

11.00–18.00, dokładna rozpiska godzinowa będzie dostępna na miejscu:

Warsztaty kitbashingu figurek z Magdaleną Nestorowicz

Zabawy podwórkowe (dla dzieci) z Fundacją Generacja

Warsztaty plastyczne (dla dzieci) z Zuzanną Venus Tomasińską

Rozgrywki szachowe (dla każdego i każdej)  z Piotrem Kowzanem

Tenis dla początkujących (dzieci/dorośli) z Maciejem Dyżewskim
Sensoryczne zadania ruchowe i odkrywanie dzielnicy (dla dzieci) z Magdą Jędrą i Mariuszem Krawczykiem

           

RODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE, UL. MICHAŁOWSKIEGO

13.00–14.00 Płazy Gdańska – Miłosz Marciniak w rozmowie z Kamilą Chomicz

14.30–15.30 Dzikie pszczoły – opowiada i edukuje Kamila Chomicz

15.00–17.00 Malowanie roślinami – warsztaty z Małgorzatą Michalak

16.00–17.00 Opowieść o bioróżnorodności i gatunkach inwazyjnych roślin Natalii Recław

Wydarzeniom w ROD towarzyszy wystawa zdjęć płazów autorstwa Kamili Chomicz

DAWNA PRACOWNIA RZEŹBIARSKA J. FUKSIA, UL. RODAKOWSKIEGO 1 (ciąg garaży)

12.00–18.00 Wspomnienia fotograficzne i dźwiękowe z VII Dworu:

Widokówki dźwiękowe VII Dworu – projekt audialny Sebastiana Bednarka z mieszkańcami
Widoki z Szafy – działanie fotograficzne Sylwii Bruny z mieszkańcami
Sąsiedzkie pozdrowienia  – projekt międzysąsiedzki Sylwii Bruny

Odsłonięcie Sąsiedzkiej Tablicy Wsparcia VII Dworu

Reportaż Małgorzaty Żerwe o Józefie Fuksiu, reportaż Magdy Świerczyńskiej-Dolot i Michała Zaręby o Głazie Borkowskiego

Fotografie z Archiwum VII Dworu – Fundacja Generacja

INSTALACJE ARTYSTYCZNE I MIKROZMIANY NA DŁUŻEJ

Chwalcie lasy – obiekt przydrożny Magdaleny Nestorowicz

/leśna alejka między ul. Norblina 27 a ul. Abrahama 26A

Unendlicher Wald – inskrypcja w kamieniu Joanny Dudy

/ przy krzyżu, ul. Abrahama

Wyjdź na Dwór - nowe ławki sąsiedzkie Bartka Piskora i Maksa Podleśnego

/przy kapliczce w lesie i na Lagrach

* zapisy dostępne będą od 8 lipca za pośrednictwem platformy Evenea; szczegóły na ikm.gda.pl/projekt/miasto-kocham

 

17 LIPCA (NIEDZIELA)

11.00–21.00

11.00–18.00 Punkt Informacyjny

/przy Lewiatanie, ul. Norblina 23

11.00–12.30 Spacer historyczno-krajoznawczy z Łukaszem Darskim (Dziarski Przewodnik)

/start: Punkt Informacyjny

 

PLAC ZABAW POD LASEM (na wysokości ul. Michałowskiego 50)

11.00–12.30 Joga (dla każdego i każdej) z Martą Majewską

13.00–15.00 Weź odpocznij – warsztaty z odpoczywania (dla osób dorosłych) z Dorotą Brzezińską; zapisy*

13.00–14.00 Ulrich, czyli próba ustawienia żywego obrazu (dla seniorów i seniorek) z Wojtkiem Stammem

 

UL. ABRAHAMA / LAS

Spacery rozpoczynające się przy krzyżu, koniec ul. Abrahama:

10.00–11.30 Spacer zielarski z Michałem Konkelem; zapisy*

11.00–12.30 Spacer przyrodniczy z Gosią Zamorską

12.00–14.00 W ramach tańca – spacer choreograficzny z Natalią Chylińską, Katarzyną Pastuszak i Ulą Zerek (Polka dot); zapisy*

13.00–14.00 koncert relaksacyjny Martyny Migier

/kapliczka w lesie (wyruszymy do niej wspólnie o 13.00 spod krzyża na Abrahama)

15.00, 16.00, 17.00 (czas trwania: 45 min) – zwiedzanie meczetu z Olgierdem Chazbijewiczem (prezesem Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej) oraz Ahmedem Anadani (imamem)

/meczet, ul. Abrahama 17A

 

BOISKO, UL. MICHAŁOWSKIEGO

12.00–18.00, dokładna rozpiska godzinowa będzie dostępna na miejscu:

Warsztaty kitbashingu figurek z Magdaleną Nestorowicz

Zabawy podwórkowe (dla dzieci) z Fundacją Generacja

Warsztaty plastyczne (dla dzieci) z Zuzanną Venus Tomasińską

Rozgrywki szachowe (dla każdego i każdej)  z Piotrem Kowzanem

Tenis dla początkujących (dzieci/dorośli) z Maciejem Dyżewskim

Sensoryczne zadania ruchowe i odkrywanie dzielnicy (dla dzieci) z Magdą Jędrą i Mariuszem Krawczykiem

           

OKOLICA DAWNEGO KASZTELU (ul. Rodakowskiego 3A)

12.00–16.00 DZIK-ie zwierzęta w mieście – akcja edukacyjna Eweliny Kurach (Stowarzyszenie Ochrony Sów i Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA) i Małgorzaty Mizgalskiej (Stowarzyszenie Ochrony Sów i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)

12.00–16.00 Sąsiedzka wyprzedaż i wymiana chodnikowa

12.00–16.00 Warsztaty przyrodnicze z Katarzyną Tysler i Wojciechem Tysler

14.00–16.00 Wspólny obiad oraz muzyczna uczta z kolektywem DJ-skim Jazxing – jedzenie (bezpłatnie): Joule, Plony; napoje (płatne kartą lub gotówką): lang.fuhr

DAWNA PRACOWNIA RZEŹBIARSKA J. FUKSIA, UL. RODAKOWSKIEGO 1 (ciąg garaży)

12.00–18.00 Wspomnienia fotograficzne i dźwiękowe z VII Dworu:

Widokówki dźwiękowe VII Dworu – projekt audialny Sebastiana Bednarka z mieszkańcami
Widoki z Szafy – działanie fotograficzne Sylwii Bruny z mieszkańcami
Sąsiedzkie pozdrowienia  – projekt międzysąsiedzki Sylwii Bruny

Reportaż Małgorzaty Żerwe o Józefie Fuksiu, reportaż Magdy Świerczyńskiej-Dolot i Michała Zaręby o Głazie Borkowskiego

Fotografie z Archiwum VII Dworu – Fundacja Generacja

15.00–16.30 Spotkanie z Mieczysławem Szumskim – jednym z założycieli Osiedla Młodych

16.00–17.30 Osiedle Młodych na tle nowoczesnego budownictwa Gdańska – wykład Klaudiusza Grabowskiego (Muzeum Gdańska)

 

WZGÓRZE LAGRY

18.00–19.00 Olo Walicki i Mikołaj Trzaska – koncert improwizowany

19.00–20.00 Gluten Orkiestra w składzie: Marcin Cudny, Bartek Chylewski, Rafał Dętkoś, Paweł Jakubiszyn, Jędrzej Jakubowski, Adam Kiełszna, Łukasz Kostecki, Krzysztof Latawiec, Piotr Wyrwaszewski

Napoje w trakcie koncertów zaserwuje lang.fuhr (płatność: gotówka lub karta)

 

INSTALACJE ARTYSTYCZNE I MIKROZMIANY NA DŁUŻEJ

Chwalcie lasy – obiekt przydrożny Magdaleny Nestorowicz

/leśna alejka między ul. Norblina 27 a ul. Abrahama 26A

Unendlicher Wald – inskrypcja w kamieniu Joanny Dudy

/ przy krzyżu, ul. Abrahama

Wyjdź na Dwór - nowe ławki sąsiedzkie Bartka Piskora i Maksa Podleśnego

/przy kapliczce w lesie i na Lagrach

 

 

* zapisy dostępne będą od 8 lipca za pośrednictwem platformy Evenea; szczegóły na ikm.gda.pl/projekt/miasto-kocham

 

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 lipiec 2022 20:57

Czystość powietrza

Czujnik jakości powietrza - Rada Dzielnicy Oliwa

Prognoza

Please provide full Credentials Infomation

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Newsletter

Kalendarium tekstów

« Październik 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31