Reklama

Olivia Camerata ? Musical w przekroju

Chcesz spędzić niebanalnie kwietniowe, sobotnie popołudnie? Lubisz oryginalną muzykę i kochasz musicalowe hity takie jak „West Side Story”, „Nędznicy” czy „Upiór w operze”? Zapraszamy na wyjątkową, wiosenną odsłonę cyklu koncertowego Olivia Camerata! Zapraszamy 22 kwietnia (sobota) o godzinie 16.00 do Olivia Sky Clubu (budynek Olivia Tower, 12. piętro)

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Chcesz spędzić niebanalnie kwietniowe, sobotnie popołudnie? Lubisz oryginalną muzykę i kochasz musicalowe hity takie jak „West Side Story”, „Nędznicy” czy „Upiór w operze”? Zapraszamy na wyjątkową, wiosenną odsłonę cyklu koncertowego Olivia Camerata! Zapraszamy 22 kwietnia (sobota) o godzinie 16.00 do Olivia Sky Clubu (budynek Olivia Tower, 12. piętro)

W programie usłyszymy najbardziej znane arie, songi i duety Franza Lehara, Emmericha Kalmana, Johanna Straussa, Leonarda Bernsteina, Jerry’ego Bocka, Claude-Michela Schönberga, Andrew Lloyda Webbera w wykonaniu Karoliny Klawitter – sopran, Krzysztofa Bobrzeckiego – baryton i Anny Mikolon – fortepian, którzy przeniosą nas m.in. w krainę wiedeńskiej operetki i musicalu.

Wstęp na koncert jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o rejestrację miejsca na adres email: events@oliviacentre.com

Na koncercie Olivia Camerata 10 usłyszymy zestaw kultowych musicalowych utworów:

  1. A.L. Webber, „Upiór w operze”, duet „O tyle proszę cię”
  2. C. Schonberg, „Nędznicy”, „Gwiazdy”
  3. L. Bernstein, “West side story”, “I feel pretty”
  4. J. Bock, „Skrzypek na dachu”, Song Tewiego
  5. J. Strauss, „Zemsta nietoperza”, „Aria Adeli”
  6. E. Kalman, „Księżniczka Czardasza”, duet „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”
  7. E. Kalman, „Księżniczka Czardasza”, „Tak całkiem bez dziewczątek”
  8. E. Kalman, „Księżniczka Czardasza”, duet „W rytm walczyka”
  9. E. Kalman, „Księżniczka Czardasza”, Czardasz Sylwi
  10. J. Strauss, „Baron Cygański”, Kuplety Żupana
  11. F. Lehar , „Wesoła Wdówka”, duet Hanny i Daniły

Wykonawcy koncertu:

Karolina Klawitter – sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Debiutowała partią Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. W 2001 roku została zaproszona do Barcelony, gdzie wykonała partię sopranową w Requiem W.A. Mozarta z towarzyszeniem chórów z Krety i Hiszpańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Joana Luisa Moraleda. Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w całej Polsce. Ma na swoim koncie koncerty kameralne, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Wspólnie z Centrum Kultury Gdynia tworzy i prowadzi cykliczne poranki muzyczne dla dzieci w Małej Gdyńskiej Filharmonii. Wspólnie z mezzosopranistką Izabelą Lewandowską koncertuje jako duet Sekreto. Od 2013 roku związana jest z Centrum Kultury Gdynia gdzie tworzy i prowadzi poranki muzyczne dla dzieci w ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia. Od 2014 roku również w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie prowadzi koncerty dla dzieci uwrażliwiając je na piękno muzyki klasycznej. Wspólnie z mezzosopranistką Izabelą Lewandowską koncertuje jako duet „Sekreto”.

 

 

 

 

Krzysztof Bobrzecki – baryton. Muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnym Białymstoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej. Naukę kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Wokalno – Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Minkiewicza. Swe umiejętności wokalne doskonalił biorąc udział w licznych seminariach i kursach mistrzowskich dla wokalistów. W swoim repertuarze operowym ma min. partie Don Giovanniego (Mozart), Marcina i Serwacego (Verbum nobile Moniuszki), Leonarda (The Comedy of The Dumb Wife Z. Kasserna), Guglielma (Le Villy Pucciniego), Doktora Falke (Zemsta nietoperza J. Straussa). W swych muzycznych poszukiwaniach nie stroni od muzyki współczesnej – ma na swoim koncie szereg prawykonań utworów kompozytorów tworzących w XX i XXI w. W swoim repertuarze operowym ma min. partie Don Giovanniego (Mozart), Marcina i Serwacego (Verbum nobile Moniuszki), Leonarda (The Comedy of The Dumb Wife Z. Kasserna), Guglielma (Le Villy Pucciniego), Doktora Falke (Zemsta nietoperza J. Straussa). Od 2008 r. zapraszany jest do udziału w cyklu koncertowych wykonań oper w Bremie (Niemcy), gdzie oklaskiwany był jako Samuel  w Balu Maskowym,  Melitone i Chirurg w Mocy przeznaczenia   Crespel i Schlemil w Opowieściach Hoffmanna oraz  Shaunard w Cyganerii. Chętnie powierza mu się role w operach współczesnych, brał min. udział w prawykonaniu opery J.M. Wieczorka Jan z Kolna, uczestniczył w inscenizacji opery Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem Michaela Nymana (Doktor P.), a w 2013 roku w prawykonaniu światowym opery P. Zycha Poiesis (Profesor) w ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Śpiewa również na scenach operowych Warszawy, Szczecina i Gdańska. Jako adiunkt doktor prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Anna  Mikolon – pianistka, stypendystka Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Fundacji Sztuki Dziecka, laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie. W 2016 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka. Pedagog Akademii Muzycznej i nauczyciel dyplomowany SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich, często nagradzana jako akompaniator na konkursach. Autorka monografii: Język muzyczny Dymitra Szostakowicza jako forma osobistej wypowiedzi (dysertacja doktorska 2011) oraz Specyfika pracy pianisty-korepetytora wokalistów. Ma w swoim dorobku liczne publikacje i nagrania, m.in. miniatury fortepianowe Z. Noskowskiego i II sonatę fortepianową D. Szostakowicza. Prowadzi różnorodną działalność koncertową – kameralną i solową – współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami (900 koncertów w Polsce, Austrii, Danii i Rosji). Uczestniczy w sesjach artystyczno-naukowych i festiwalach muzycznych, takich jak: Gdańskie Lato Muzyczne – Chopin nad wodami Motławy, Gdański Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych, Gdynia Classica Nova, Sopockie Dni Sztuki Wokalnej, Sonosfera, Dobrodzień Classic Festival, Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale, Gdańskie Dni Wokalistyki, Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Kalejdoskop Form Muzycznych i Festiwal Muzyki Sakralnej w Sopocie. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej. W 2017 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Ostatnia edycja: 18 kwietnia, 2017 o 18:42