Reklama

SAINER. KOL∞R

Zapraszamy na noworoczne oprowadzanie po wystawie „SAINER.KOL∞R” z artystą Przemysławem Blejzykiem!

Kiedy? W niedzielę 7 stycznia o godz. 13.00.
Wstęp w cenie biletu na wystawę.
Nie obowiązują zapisy!
****Feeria barw i immersyjne pejzaże epoki cyfrowej w zabytkowym Pałacu Opatów w Oliwie już od 22 lipca na wystawie SAINER. KOL∞R.

SAINER. KOL∞R
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Sainer, czyli Przemysław Blejzyk (1988), zyskał międzynarodowy rozgłos jeszcze przed ukończeniem studiów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wraz z Mateuszem Gapskim, Beztem, jako Etam Cru, zrealizował kilkadziesiąt murali na całym świecie. Jego wielkoformatowe obrazy ulokowane w przestrzeniach miast cechują się oryginalnym stylem, czerpiącym z estetyki komiksu, ilustracji, filmów anime i klasycznego malarstwa. Opracowane z dużą szczegółowością postacie, zanurzone w barwnym świecie realizmu magicznego, zyskały popularność i stały się wzorem chętnie naśladowanym w muralizmie.

 Od 2016 roku artysta, znużony tworzeniem drobiazgowych portretów, w poszukiwaniu nowych wyzwań zwraca się w stronę pejzażu i malarstwa plenerowego. Czerpiąc inspirację z otaczającego go widzialnego świata, koncentruje się na kompozycji oraz stosunku form i koloru. Stopniowo portret i detal wypierane są przez coraz bardziej syntetycznie ujęte pejzaż i plamę barwną. Gdy osiągnie zamierzony efekt swoich formalnych eksperymentów, wychodzi ze strefy komfortu i rusza dalej. I zabiera nas w tę podróż ze sobą.

Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Sztuki Nowoczesnej w Gdańsku

ul. Cystersów 18, 80-330 Gdańsk – Oliwa

Czas trwania: 22 lipca 2023 – 25 lutego 2024

Wernisaż: 22 lipca, godzina 18. Wstęp wolny.

Ostatnia edycja: 22 grudnia, 2023 o 16:56