Reklama

Cezary Kamiński – Oliwski Kwestionariusz Wyborczy

Cezary Kamiński, 18 lat, maturzysta z V Liceum na Polankach. Moim głównym hobby jest komunikacja miejska. Chciałbym wprowadzić do Oliwy świeżego ducha młodzieży i pokazać, że Oliwa jest miejscem spotkań wielu pokoleń. Chcę angażować się w cele takie jak poprawa jakości infrastruktury drogowej, chodników, zieleni, czy ulepszenie oferty komunikacji miejskiej.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Cezary Kamiński, 18 lat, maturzysta z V Liceum na Polankach. Moim głównym hobby jest komunikacja miejska. Chciałbym wprowadzić do Oliwy świeżego ducha młodzieży i pokazać, że Oliwa jest miejscem spotkań wielu pokoleń. Chcę angażować się w cele takie jak poprawa jakości infrastruktury drogowej, chodników, zieleni, czy ulepszenie oferty komunikacji miejskiej.

 

Pytanie

Odpowiedź kandydata na radnego

Tunel pod Pachołkiem czy inne rozwiązanie?

Zdecydowanie tak – cały ruch tranzytowy z samochodami włącznie należy przekierować z dala od zabytkowej części Oliwy, aby ograniczyć degradację zabudowy. Jednocześnie warto zachować dojazd obecną trasą tylko dla komunikacji autobusowej w celu zachowania połączenia Starego Rynku Oliwskiego z pętlą tramwajową i Osową.

Czy powiększać strefę płatnego parkowania?

Tak, strefa płatnego parkowania skutecznie zachęca do korzystania z tańszego i bardziej ekologicznego transportu zbiorowego.

Park Oliwski ze wstępem płatnym czy bezpłatnym?

Park Oliwski jest dobrem wspólnym Oliwian, więc powinien pozostać bezpłatny.

Budowa miejsc do parkowania, czy ograniczanie ich?

Miejsca do parkowania można tworzyć bez końca, a i tak zawsze będzie ich za mało. Warto ograniczać parkowanie w Oliwie i skupić się na poprawie dostępności komunikacji miejskiej.

Buspasy na Grunwaldzkiej w Oliwie – za czy przeciw?

Jestem za, ale z jednoczesnym zwiększeniem częstotliwości kursowania linii 122 (bądź jej krótszego wariantu), 139 i 199. Przy kilku autobusach na godzinę to nie ma sensu.

Najbardziej zaniedbana część Oliwy według kandydata.

Wejście do lasu przy ul. Tetmajera – zaniedbana grota i zdezorganizowana przestrzeń z wielkim potencjałem.

Z psem do parku Oliwskiego za czy przeciw?

Jestem za. Problem nie polega na tym, że pies załatwi się na trawniku, tylko że jego właściciel tego nie posprząta. Przy edukowaniu odwiedzających park i pilnowaniu porządku uważam, że psy powinny mieć wstęp do Parku Oliwskiego.

Czy budować nowe biurowce w Oliwie?

Jestem przeciw. Obecne ogromne centra biurowe generują olbrzymie potoki komunikacyjne – samochodowe i transportu zbiorowego, przez co Oliwa jest pogrążona korkami i paraliżem komunikacyjnym.

Czy był pan/pani kiedyś w siedzibie Rady Dzielnicy?

Nie, ale miałem styczność z osobami, które chętnie się tam udzielały.

Rozbudowa UG tak czy nie?

Zdecydowanie tak. UG powinien być skupiony w miarę możliwości w jednym miejscu, więc warto rozbudowywać uczelnię, ale na terenach już do niej należących.

Czy był pan/pani kiedyś w Domu Zarazy?

Tak, kilkukrotnie.

Czy zachować ogrody działkowe w Dolinie Radości?

Zdecydowanie tak. Dolina Radości jest niezwykle malowniczym i bajecznym miejscem. Odbieranie jej działkowiczom byłoby barbarzyństwem.

Czy zachować ogrody działkowe na ul. Wita Stwosza?

Nie. Uważam, że byłby to dobry teren dla rozbudowy UG lub niskiej zabudowy mieszkalnej – głównie z myślą o studentach.

Czy ograniczyć wycinkę drzew w Lasach Oliwskich?

Zdecydowanie tak. Lasy są wartością nie tylko krajobrazową, ale i ekologiczną. Oliwa od zawsze kojarzyła się z okolicznymi lasami, które tworzyły (i tworzą) w niej swoisty mikroklimat.

Ostatnia edycja: 17 marca, 2019 o 19:38