Reklama

Charytatywny festyn Książkowa Pomoc

Zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli, którzy uczą lub kiedykolwiek uczyli w murach naszej szkoły na coroczny festyn charytatywny Książkowa Pomoc „Book and Help”. Już szósty raz będziemy zbierać fundusze na Oddział nr 5 Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku – Oliwie.

Charytatywny festyn Książkowa Pomoc
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Oprócz książek, przygotowujemy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Na dzieci będzie jak zwykle czekał dmuchany zamek, przyjedzie wóz strażacki, do którego będzie można zajrzeć i karetka pogotowia z ratownikami, którzy chętnych zapoznają z zasadami pierwszej pomocy. Tradycyjnie będzie można z pomocą florystów wyplatać kwietne wianki. W Loterii „Szczęśliwy Numerek” do wygrania między innymi specjalny rodzinny bilet do zoo. Ciasto, kawa i dużo dobrej energii. Zapraszamy 8 czerwca od godziny 10.00 do 14.00, bądźcie z nami.

Od tego roku działa e-skarbonka (kieruje do niej qr kod na plakacie wydarzenia) – jeśli nie weźmiecie ze sobą na festyn gotówki za książkę, rękodzieło czy ciasto będziecie mogli zapłacić online https://www.siepomaga.pl/bookhelp-ksiazkowa-pomoc

E skarbonkę można też oczywiście zapełniać już teraz.

Podczas zeszłorocznej edycji udało się zebrać  ponad 13 tys. złotych.  Ze środków zakupione zostały:

 – Bilirubinometr BM-100

–  Przewijak dla mniejszych dzieci mocowany na ścianie

 – Waga niemowlęca Charder MS 5900

– Inahalatory Flaem Hospineb (3szt)

Sprzęt jak zawsze trafił na Oddział Niemowlęcy.

Wydarzenie Book&Help organizowane jest od 2018 roku. W czasie festynu uczniowie sprzedają książki, a dochód w całości przeznaczają dla Szpitala Dziecięcego Polanki.

Podczas akcji udało się zebrać ponad 50 tys. zł, za które zakupiono m.in. sprzęt do terapii tlenowej dla najmniejszych pacjentów szpitala.

V LO

Ostatnia edycja: 8 czerwca, 2024 o 22:47