Reklama

Dni Otwarte inwestycji Atrium Oliva

Trójmiejska firma ALLCON kończy budowę nowych apartamentów przy ul. Grottgera 15.

Dni Otwarte inwestycji Atrium Oliva
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Atrium Oliva to jeden z niewielu polskich projektów mieszkaniowych, który otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM – dowód wysokiej jakości projektu oraz dbałości o normy środowiskowe i dobrostan mieszkańców. ALLCON zaprasza do poznania inwestycji w czasie Dni Otwartych 9 i 10 września br. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wybór lokalizacji nowej inwestycji ALLCONu nie było przypadkowy. Atrium Oliva powstaje w spokojnej części Oliwy, w sąsiedztwie lasu. Tutejsze wskaźniki jakości powietrza należą do najlepszych w Trójmieście. Świetne wyniki pokazują także badania natężenia hałasu. Równocześnie, szybki dostęp do wszystkich atrakcji metropolii sprawia, że inwestycja bez problemu wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, co sprzyja oszczędności czasu i komfortowi mieszkańców.

Projekt budynków powstał w nagradzanej, trójmiejskiej pracowni Roark Studio. Architekci pracując nad koncepcją inwestycji korzystali m.in. z badań z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki nt. wpływu przestrzeni na funkcjonowanie mózgu. Celem było stworzenie komfortowego miejsca z atmosferą sprzyjającą regeneracji i dobrym sąsiedzkim relacjom. Z pewnością będą sprzyjać temu m.in. nowe lokale usługowe, zaplanowane na parterze budynków.

Kolejnymi inspiracjami dla projektantów, które znalazły swoje odzwierciedlenie także w nazwie inwestycji, były rozwiązania klasyczne domów atrialnych. Posiadały one zamknięty dziedziniec, stanowiący przestrzeń sprzyjającą zawiązywaniu więzi społecznych między mieszkańcami. W Atrium Oliva również znalazło się wewnętrzne patio z bogatą roślinnością, założeniem wodnym i miejscami relaksu, ale za to bez ruchu kołowego. To idealne miejsce zarówno do indywidualnego wypoczynku, jak i spędzania wolnego czasu z bliskimi i sąsiadami.

Realizujemy inwestycje wyprzedzające aktualne trendy – przyznaje Alicja Skierka, kierownik projektu. – Projekty ALLCON uwzględniają szereg innowacji, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale też stanowią zabezpieczenie przyszłej wartości nieruchomości i jej atrakcyjności na rynku.

W Atrium Oliva lista innowacji jest długa. Jedną z ciekawszych jest tężnia solankowa w strefie relaksu. To rozwiązanie znane z uzdrowisk i luksusowych hoteli, pierwszy raz wykorzystane na tę skalę w inwestycji mieszkaniowej. Tężnia może być miejscem odpoczynku po wizycie w nowoczesnej strefie fitness z saunami.

Warto dodać, że ALLCON to jeden z nielicznych deweloperów w Polsce, który certyfikuje inwestycje mieszkaniowe w międzynarodowym systemie BREEAM. To rzetelny i obiektywny dowód wysokiego standardu projektu. W celu jego uzyskania deweloper musi spełnić szereg restrykcyjnych wymogów już na etapie projektowania i budowy. Certyfikacja uwzględnia wytyczne dotyczące nie tylko samej inwestycji, ale też jej wpływu na mieszkańców, środowisko i bezpośrednie otoczenie.

Niezależni eksperci BREEAM uznali Atrium Oliva za inwestycję sprzyjającą zasadom zrównoważonego rozwoju, energooszczędności, ekologii oraz szeroko pojętemu well-being. Doceniono świetną lokalizację, wysokiej jakości, certyfikowane materiały wykończeniowe, udogodnienia oraz rozwiązania ekologiczne. Warto dodać, że Atrium Oliva to zaledwie jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce mogąca poszczycić się certyfikatem BREEAM z wynikiem powyżej 60 procent.

Gdańskie apartamenty ALLCONu zwyciężyły także w konkursie European Property Awards, który można porównać do Oscarów w branży nieruchomości. Nagrody dla najlepszych europejskich inwestycji co roku przyznaje grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. Wybór zwycięzców jest dokonywany w oparciu o szczegółową ocenę projektu, w tym m.in: lokalizacji, oryginalności oraz jakości wykonania. Atrium Oliva w konkursie European Property Awards 2023-2023 otrzymała nagrodę FIVE STAR dla najlepszej inwestycji w swojej kategorii.

Więcej o nietuzinkowej inwestycji ALLCONu będzie można dowiedzieć się w czasie Dni Otwartych, które deweloper realizuje w weekend 9 i 10 września w godzinach 10:00 – 16:00, przy ul. Grottgera 15 w Gdańsku-Oliwie.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest limitowana – obowiązują zapisy na stronie.

Publikacja sponsorowana

Ostatnia edycja: 11 września, 2023 o 15:50