Reklama

Dzień Leniwych Spacerów w oliwskim ZOO

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia w godzinach 11.00 – 15.00 ZOO Gdańsk szykuje szczególną atrakcję dla tych, którzy lubią wolniej… Na terenie ogrodu odbędzie się wyjątkowy Dzień Leniwych Spacerów, który zorganizowano w ramach międzynarodowego projektu Co w trawie piszczy?  (Let it grow *)

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia w godzinach 11.00 – 15.00 ZOO Gdańsk szykuje szczególną atrakcję dla tych, którzy lubią wolniej… Na terenie ogrodu odbędzie się wyjątkowy Dzień Leniwych Spacerów, który zorganizowano w ramach międzynarodowego projektu Co w trawie piszczy?  (Let it grow *)

 Mimo zmiennej aury, w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym się dzieje! Codziennie tysiące odwiedzających ZOO miłośników zagrożonych gatunków, ciekawe spotkania, edukacja oraz zabawa. To właśnie w ZOO podczas wakacji wypoczywamy i  sił na zbliżający się czas jesieni nabieramy, a już najbliższą niedzielę w godzinach 11.00 – 15.00  zapraszamy na Dzień Leniwych Spacerów czyli nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy nie lubią się spieszyć !

Wszystko będzie się działo na Placu Saren (tuż obok dużego wybiegu jeleni) i tam m.in.:

– posłuchamy ptasich głosów pod okiem i uchem Pani Żołny,

– odkryjemy walory urody lokalnej flory i fauny magicznej Doliny Leśnego Młyna pod opieką  Pani Niezapominajki – Zapominajki,

– w strefie kreatywności  poświęcimy czas na  swoje pasje artystyczne – artysta rzeźbiarz Tomasz Zabrocki przeprowadzi warsztaty lepienia w glinie – ulepimy wspólnie skarby naszej rodzimej  fauny,

– w strefie leniwego relaksu odpoczniemy na leżakach, karimatach i kocach,

– strefa leniwego pikniku zaprasza do wspólnego biesiadowania (z własnym, zdrowym i naturalnym prowiantem ).

 Jak zapewniają organizatorzy z działy dydaktyki gdańskiego ZOO w trakcie Dnia Leniwych Spacerów można będzie leniwie posłuchać dźwięków natury, powąchać czy pogłaskać jasnotę białą, która wcale nie parzy, choć przypomina urodą pokrzywę. Przez tych kilka godzin spędzonych w ogrodzie zoologicznym będzie też można podglądać naturę przez lunetę oraz pograć wspólnie w grę memory odnajdując kolorowe motyle i ptaki.

 – Zorganizowaliśmy również mini konkursy pod hasłem przewodnim tej sierpniowej niedzieli czyli  „im wolniej tym lepiej” – mówi Grażyna Naczyk, kierownik działu dydaktyki gdańskiego ZOO. –  W tym dniu będzie nam towarzyszyć gość specjalny…. Żółw Wolny Spacerowicz, który zaprezentuje nam swój styl życia, a i przy okazji poznamy jego oryginalne upodobania żywieniowe – dodaje Naczyk zapraszając do spędzenia  najbliższej niedzieli w gdańskim ZOO. 

*Projekt Co w trawie piszczy ? (Let it grow)  to międzynarodowe działania koordynowane przez stowarzyszenie EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów) mające na celu promowanie zagadnień związanych z ochroną lokalnej bioróżnorodności. Więcej:  http://www.letitgrow.eu/

Emilia Salach – Gdański Ogród Zoologiczny

Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 16:57